Farní den 25.6.2011

Vytvořeno neděle 26. červen 2011 18:30 Napsal Super User

V sobotu 25. června se konal již druhým rokem náš " farní den" .

Starorolští dobrovolní hasiči byli i letos tak laskaví, že nám k této  akci zapůjčili svůj areál, který se nachází asi sto metrů od kostela,  a poskytli nám také nutné zázemí (voda,elektřina, WC ). Za to jim i touto cestou moc  děkujeme.

Kolem třetí hodiny se začali trousit první účastníci farního dne a mnozí z nich se ještě rozhodovali, zda se mají zůčastnit i ping-pongového turnaje. Nejprve se  přihlásilo  pouze deset hráčů, ale nadšení se krátce po začátku turnaje rychle rozšířilo, takže nakonec byl jejich počet dvojnásobný. Vzhledem k již započatému systému hry  "každý s každým" ve dvou skupinách po pěti  při původně uvažovaných deseti hráčích , se nakonec odehrálo kolem 170 zápasů na jeden set do 21 bodů  (2 skupiny po 10 hráčích) . Hráli muži, ženy, děti, senioři i kněží :-). Dvěma nejstarším účastníkům turnaje bylo 81 a 82 let a sklidili  velký obdiv nás ostatních. Po sečtení počtu  vyhraných zápasů  vyšli z každé skupiny dva vítězové . Na rozdíl od minulého ročníku, kdy místa na popředí turnajového  žebříčku obsadili pouze muži, alespoň nás, příslušnice něžného pohlaví, potěšilo, že se  tam letos dokázala probojovat i  žena, která se stala dokonce i vítězkou celého klání. Naše gratulace patří doktorce Mirce Doubkové , která nás všechny  potěšila tím, že se krátce po vítězství neváhala rozdělit s ostatními o svou  výhru, kterou byl i letos dort ve tvaru ping-pongového stolu. Tuto tradici  rozkrájení dortu zahájil vítěz minulého ročníku pan Vladimír Kočí, a tak  věřím, že i v budoucích ročnících  se  tento již zvyk bude dodržovat :-) .Všichni  prokázali sportovního ducha  a i prohry brali s úsměvem. Dokonce se jedna účastnice radovala, že s každým prohrála a tím udělala všem svým spoluhráčům radost :-).Ti, co nehráli, ale pouze fandili, jistě zažili také spoustu legrace.       (pokračování)

Pro zobrazení celého článku klikněte na šedivý odkaz "celý článek" o řádek níže.

 


 

 

Pro děti byly připraveny sportovní a jiné atrakce, dovednostní soutěže  a různé disciplíny, např. točení obručí, házení kroužků či chůze na chůdách. Při účasti získávaly body, za které si pak mohly nakupovat plyšáky. Do her se zapojili i mnozí tatínci, které to, soudě dle výrazů jejich tváří, nebavilo o nic méně než jejich ratolesti :-).

K večeru jsme se všichni sešli u ohně, pekly se buřty, popíjelo pivo, zpívaly písně u kytary......a hlavně jen tak  "klábosilo ". Prostě to celé bylo moc fajn a opět jsme pocítili , že je nám spolu dobře. Zjistili jsme, že se námi pořádaných akcí účastní jisté jádro, ale pokaždé se přidá i někdo další, z čehož máme velkou radost.

Všem, kteří jste se farního dne účastnili jakýmkoliv  způsobem, patří velký dík, a  těm, kteří se z nějakého důvodu účastnit nemohli, přejeme , aby jim to příště určitě vyšlo . Také těm, kteří něco připravili, dovezli, odvezli, napekli apod., moc děkujeme.

Za farní radu Vám všem přeji krásné léto, dětem  úžasné prázdniny a dospělým dovolenou plnou odpočinku. Doufám, že po prázdninách přijmete naše pozvání na další pořádanou akci, kterou bude začátkem září již třetí křížová cesta  v přírodě  u Nejdku. Sledujte farní web , termín bude upřesněn.

Tereza Igazová :-)

 

Copyright Lukáš Štěpka - | Powered by etoro review.