Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Akce měsíce - Obnovená krása / Restaurované sbírky Muzea Karlovy Vary

Akce měsíce - Obnovená krása / Restaurované sbírky Muzea Karlovy VaryDatum konání:
16.3.2022
Datum ukončení:
16.6.2022

 

Muzeum Karlovy Vary

od 16. 3. 2022 do 16. 6. 2022

 

akce červen 2022.pngMuzeum Karlovy Vary představuje na své nové autorské výstavě sbírkové předměty, které prošly v posledních letech dílnami restaurátorů. Jedná se především o o podsbírky obrazy, terče, mapy, plány, plastiky, textil a archeologie. Nové expozice tak vynikajícím způsobem dokumentuje i základní poslání muzea jako sbírkotvorné instituce – zachovat historii pro další generace.

 

Výstava nabízí návštěvníkům kolem pětadvaceti předmětů, které doplňují informační panely. Z nich se návštěvníci dozví nejen o stavu před a po restaurování, ale rovněž postupy restaurátorských prací a představeny jsou i jednotlivé restaurátorské dílny.

 

Ve svých sbírkách má muzeum řadu předmětů, které se, vzhledem k věku a stavu, ve kterém byly do sbírek muzea získány, nacházejí v různém stupni poškození. Od „běžného a přijatelného“ poškození po téměř zcela zničené předměty.

 

Na výstavě budou k vidění rovněž některé střelecké terče ze sbírky terčů a střeleckých trofejí karlovarského střeleckého spolku, které muzeum získalo před druhou světovou válkou.

 

Zdroj textu: http://kvmuz.cz/vystava/920-obnovena-krasa-restaurovane-sbirky-muzea-karlovy-vary

Zdroj obrázku: http://kvmuz.cz/public/data/event/preview-4909-042-stav-po-restaurovani.jpg