Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Akce na leden 2021

Akce na leden 2021Pan Muzeum

Svatý Linhart
od 12. 12. 2020 do 28. 02. 2021

akce na leden 2021 foto.png PhDr. Stanislav Burachovič je s Muzeem Karlovy Vary natolik spjat, že se jeho jméno stalo pro instituci takřka synonymem. V muzeu byl zaměstnán od roku 1976 jako odborný pracovník, historik, až do konce roku 2017. Pracoval na desítkách úspěšných výstav a knih a napsal nepočítaně odborných i popularizačních článků.

Vždy ochotně a zapáleně sděloval informace o Karlových Varech a celém jeho rodném kraji všem, kdo chtějí naslouchat. Zasloužil se také o vznik tradičního Historického semináře Karla Nejdla.

 

Muzeum Karlovy Vary chce Stanislavu Burachovičovi při příležitosti jeho 70. narozenin formou výstavy alespoň symbolicky veřejně poděkovat. Na výstavě vás nečeká výčet všech oslavencových nehynoucích zásluh, Standu představujeme očima jeho přátel a spolupracovníků. Snad pro vás bude tento pohled inspirativní.

Výstava ve spolupráci s Lázeňskými lesy Karlovy Vary je netradičně instalována pod širým nebem na Svatém Linhartu.

 

Zdroj textu: http://kvmuz.cz/vsechny-vystavy-akce/probihajici

Zdroj obrázku: http://kvmuz.cz/public/data/event/expo-4786-standa-burachovic-1.jpg