Štítky:

Novější 1 3

Výsledky sčítání návštěvníků bohoslužeb v plzeňské diecézi

Autor: MD Publikováno 10. 11. 2019 15:00

Odkaz na Světový den mládeže 2019 v Panamě na youtube:

"Panama není jen průplav spojující oceány, ale také průplav, ve kterém Boží přání objevuje další maličké kanály, aby se rozrostlo, rozmnožilo a rozzářilo ve všech koutech země," řekl papež František během Světových dnů mládeže. Jejich přeprogram prožilo 150 českých účastníků v městečku Buena Vista. Další informace na https://www.youtube.com/watch?v=hZi0ciLIdug .

Autor: MD Publikováno 3. 4. 2019 19:31

Farnost Ostrov nad Ohří zve do starorolského kostela na další Večer chvál.

Datum konání: 9. 3. 2019

Převzato z facebooku ostrovské farnosti: Večery chvál organizujeme jednou měsíčně, vždy v první pondělí v měsíci v 19 hodin. Místo střídáme v návaznosti na možnost zapojit co nejvíce lidí ve Varech a v blízkém okolí do společné modlitby.Tentokrát jsme pozvali kapelu z Brna LightHouse.

Autor: MD Publikováno 8. 3. 2019 18:51

Setkání Zbigniewa Czendlika s plzeňským biskupem Tomášem Holubem v TV pořadu Uchem jehly.

Setkání Zbigniewa Czendlika s plzeňským biskupem Tomášem Holubem. Režie L. Cmíral. Premiéra pořadu ČT 3, 3.3.2019

Autor: MD Publikováno 6. 3. 2019 15:23

Milovat své nepřátele je jako vylézt na Mount Everest - rozhovor biskupa Tomáše Holuba

Milovat nepřátele je jako vylézt na Mount Everest: jsme v základním táboře, je ale reálné tam vylézt, tvrdí v rozhovoru s Pavlem Štruncem plzeňský biskup Tomáš Holub. POslechněte si celý rozhovor.

Autor: MD Publikováno 3. 3. 2019 18:20

Biskup Holub se žádného rozhodnutí ČBK, které by podpořilo Halíkovo napomenutí, neúčastnil

Plzeňský biskup Tomáš Holub v pondělním rozhovoru pro deník Právo uvedl, že se neúčastnil žádného hlasování České biskupské konference, ve kterém by se rozhodovalo o udělení či podpoře napomenutí Mons. Tomáši Halíkovi.

Autor: MD Publikováno 7. 1. 2019 17:53

Kázání Martina C. Putny, 16.12.2018

Kázání bylo proneseno v evangelickém kostele Martin ve zdi dne 16.12.2018. (převzato z www.christnet.eu)

Autor: MD Publikováno 19. 12. 2018 19:44

Příspěvek biskupa Tomáše k problematice genderu.

Bratři a sestry z naší plzeňské diecéze, pojem „gender“ je v posledních dnech skloňován více než kdy jindy. Diskuse o ratifikaci Istanbulské úmluvy, která je s problematikou genderu významně spojena, zmobilizovala některé skupiny křesťanů k velkým akcím a probudila mnoho emocí. Po vyslechnutí mnoha z vás, kteří prožívají značnou zmatenost v uchopení tohoto tématu, jsem se rozhodl zveřejnit svá východiska, na základě kterých se v této problematice usiluji orientovat já.

Autor: MD Publikováno 8. 12. 2018 20:10

Videozáznam přednášky Laurence Freemana: Vybrat si mezi nadějí a iluzí

Laurence Freeman, OSB je anglický benediktinský mnich, ředitel Světového společenství pro křesťanskou meditaci. Záznam z kostela Pražského Jezulátka.

Autor: vm Publikováno 5. 11. 2018 10:28

Gender lze od radikálních ideologií oprostit.

Sociolog Jan Spousta vysvětluje pro čtenáře Katolického týdeníku, co znamenají pojmy "gender", "genderová studia" nebo tzv. "genderová ideologie".

Autor: MD Publikováno 4. 11. 2018 19:18

Novější 1 3