Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Farní příměstsko-pobytový tábor

Farní příměstsko-pobytový táborLetošní příměstsko - pobytový tábor probíhal v nových prostorech. Tématem tábora bylo: "Život jako malířské plátno".  Děti v rámci celotáborové hry listovaly knihami o umění a zkoumaly malíře i jejich díla. Téma se prolínalo i do mnoha her, ale na přání dětí se hrály hry osvědčené, na které se již celý rok těšily. Tábora se zúčastnilo 26 dětí a vedoucí opět já, manžel David a Blanka Peldová, která nám opět mimo jiné skvěle zajišťovala zdravotní servis. Tábor se obešel bez komplikací a týden nám rychle uplynul. Během týdne jsme byli v kostele ve Staré Roli, v Botanické zahradě v Bečově a pak jsme hráli oblíbené hry v okolí tábořiště. Nechybělo ani koupání v řece Rolavě. Děti během týdne vyhrávaly táborové peníze, které mohly během tábora směnit za různé pochutiny, či na konci tábora vydražit za různé hmotné věci. Děti odcházely z tábora nadšené z uplynulého týdne a smutné, že je konec. Opět se ze strany dětí množí návrhy na tábor 14ti denní, to je výzva. Najde se dostatek nadšenců pro jeho realizaci? Mějte krásné léto. Petra Pospíšilová

pozn.: Fotografie z tábora můžete nalézt ve farní webové fotogalerii nebo na Instagramu farnoststararole (vstup na Instragramový účet farnoststararole je možný přes odkaz Instagram z farní webové fotogalerie).