Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Fotografie z farního turnaje v petanque jsou nově ve farní webové fotogalerii.

Fotografie z farního turnaje v petanque jsou nově ve farní webové fotogalerii.V neděli dne 21.6. se konal již 11. ročník tradičního " Velikonočního" farního turnaje v petanque. Bývalo zvykem toto klání pořádat vždy po obědě na Velikonoční pondělí. Letos kvůli vyhlášení celorepublikové karantény to samozřejmě nebylo možné, proto došlo k posunu data turnaje. To se následně ukázalo jako velice příjemné  kvůli teplému počasí a s většinou účastníků jsme se následně shodli, že i příští ročník uspořádáme raději na začátku léta. Zápolilo 11 většinou dvoučlenných družstev, ale v některém družstvu soutěžila i celá rodina, přičemž se přimetání  koulí její členové střídali. Zapojil se tedy každý, kdo chtěl. Atmosféru jsme si zpříjemnili donesenými pokrmy a nápoji a maso jsme si připravili na farním grilu, který  petanquové hřiště provoněl. Vítězi turnaje se po napínavém boji stala rodina Melicharova, druhá skončila rodina Kružliakova a třetí místo obsadili manželé Karliczekovi. Odnesli si hezké ceny, na kterých si následně doma i pochutnali, a putovní cenou pro první místo je každým rokem gravírovaný kovový talíř, který se k nám za rok vrátí a poputuje opět dál.  Prostoru na společné popovídání bylo dost a počasí přálo. Velký dík patří hlavnímu organizátorovi turnaje Vladimíru Zámečníkovi.

autor: Tereza I.

petanque foto vítězů 2020.png