Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Jak se v naší farnosti připojit k hovorům o synodních tématech?

Jak se v naší farnosti připojit k hovorům o synodních tématech?SYnoda logo.pngI naše farnost se v reakci na výzvu papeže Františka připojuje k synodě o synodalitě, v jejímž rámci může každý z nás popřemýšlet, zasnít se a vyjádřit k tomu, jakou církví bychom si přáli být. Je to zároveň příležitost vyjít ze své bubliny, dozvědět se více o trápení či tužbách druhých i o naší farnosti jako celku a nakonec se i pokusit zformulovat zprávu o tom, jací jsme a kam bychom se chtěli ubírat.

Farními koordinátory jsou David Pospíšil, Petr Albrecht a Blanka Magliová. V současné době se tvoří jednotlivé synodální skupiny, jejichž složení většinou buď odpovídá tomu, jak se dlouhodobě přirozeně potkáváme například ve schole, při úklidu nebo třeba v sauně, či je založeno na společné zkušenosti či převládajícím akcentu některých témat. Počet a složení těchto skupin není nikterak omezen, v každé z nich by mělo být pět až osm členů, z nichž se jeden ujme role moderátora.

Setkání těchto moderátorů proběhne 13. 12. 2021 v 18.30 hodin na faře, nejpozději v měsíci lednu by se pak měly k diskusi sejít jednotlivé skupiny. Pokud byste měli zájem o účast v synodálních skupinách, dotazy či podněty, obraťte se na výše uvedené farní koordinátory. Prosím využijme této příležitosti zapojit se do diskuse o podobě církve, případně do pokusu o její proměnu v místo zobrazené v synodním logu, v němž všichni společně, sobě si rovní, bez rozdílu věku, pohlaví či postavení, svorně putujeme za Kristem.