Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Kurz pro amatérské chrámové hudebníky plzeňské diecéze

Kurz pro amatérské chrámové hudebníky plzeňské diecézeVážení hudebníci plzeňské diecéze,

při Biskupství plzeňském bude od října 2020 opět otevřen dvouletý kurz pro amatérské hudebníky plzeňské diecéze. Tento kurz bude probíhat pod odborným vedením M.Mu. Aleše Noska (regenschori plzeňské katedrály) ve spolupráci s MgA. Markétou Schley Reindlovou a Mgr. Petrem Strnadem. Nabízí komplexní vzdělání současným i budoucím chrámovým varhaníkům, sbormistrům a ředitelům kůrů.

Výuka se bude konat od října 2020 ve dvoutýdenním cyklu, vždy v sobotu, částečně v pátek. Součástí kurzu je i letní soustředění s intenzivní výukou v době letních prázdnin a každoroční Přehlídka varhaníků v červnu.

Tento kurz zahrnuje jak individuální, tak skupinovou a kolektivní výuku předmětů, potřebných pro vykonávání funkce varhaníka, sbormistra a regenschoriho: varhany, liturgická varhanní hra a improvizace (individuální výuka), zpěv (skupinová výuka), liturgika, sbormistrovství, gregoriánský chorál, hudební teorie, nauka o varhanách (kolektivní výuka).

Uzávěrka přihlášek je 7. 6. 2020!

Informační setkání účastníků kurzu proběhne v sobotu 13. června 2020 od 10:00 v prostorách Římskokatolické fary, Františkánská 11, Plzeň.

Přihlášku na kurz i veškeré informace si můžete vyžádat na e-mailové adrese nosek@bip.cz nebo na telefonu: 723 711 9

 

311b59daa8904d05f87b22055f9fbe10QTTBLHEzqsZmrlJf-1.png

311b59daa8904d05f87b22055f9fbe10QTTBLHEzqsZmrlJf-0.png