Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Milovat své nepřátele je jako vylézt na Mount Everest - rozhovor biskupa Tomáše Holuba

Milovat své nepřátele je jako vylézt na Mount Everest - rozhovor biskupa Tomáše HolubaMilovat nepřátele je jako vylézt na Mount Everest: jsme v základním táboře, je ale reálné tam vylézt, tvrdí v rozhovoru s Pavlem Štruncem plzeňský biskup Tomáš Holub. Bývalý generální sekretář české biskupské konference chce najít pochopení mezi příznivci Miloše Zemana i tzv. pravdoláskaři. A jak mu to jde? Nadávají mu prý obě strany. „Staví se barikády s nějakými ideologickými výklady, snaha být uprostřed a naslouchat nám chybí,“ vysvětluje svou pozici. Ve společnosti i církvi prý vládne strach, nejjednodušší je dle Holuba dávat vyjádření, která nás zařadí do nějaké skupiny. A na hledání pravdy se tak trochu zapomíná. 

https://video.info.cz/strunc/biskup-holub-nadavaji-mi-zemanovci-i-kavarna-stavi-se-barikady-stary-dobry-svet-konci-40590.html

převzato z www.bip.cz