Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Novoroční přání Marušky Z.

Novoroční přání Marušky Z.Když nás pan farář před Vánoci vyzval, abychom mu pomohli vymyslet kázání na půlnoční mši, protože ta bývá hlavně pro nevěřící, myslela jsem, že to nemůže být vůbec složité.

Cosi jsem napsala, nechala to přečíst rodině a věřila, že se mi to skutečně povedlo, kritika mne neminula.

Tak jsem text odeslala panu faráři s nadějí, že on můj článek ocení.

Řekl: „Dobré, ale mohla byste to přepracovat.“

Pochopila jsem, že předat naše myšlenky, tak aby je pochopili i ti druzí, není vůbec snadné. A napsat něco zajímavého, poučného, není pro každého.

Závěr z této zkušenosti je, že bych chtěla za sebe a určitě i za vás poděkovat všem, kteří na farní stránky přispívají. Jejich články jsou velmi podnětné, někdy velmi osobní, někdy až dojemné.

A našemu panu faráři děkuji za jeho kázání, která často i provokují, a to je dobře, víra v našich životech musí mít dynamiku, protože celý život je takový.

Jistě vzpomínáte na začátek kázání, kdy jsme byli tázání, jestli děkujeme za dar víry, nebo čemu sloužíme, jaká je naše představa o Bohu?

Máme velké štěstí být součástí takového farního společenství, které se vytvořilo ve Staré Roli, a modleme se, aby to tak bylo i nadále.

 

Přeji vám všem požehnaný rok 2022.


Komentáře


  • 2. 1. 2022 23:45
    Tereza
    Díky Maruško

    Milá Maruško,
    díky moc...schopnost sebereflexe a sebekritiky, kterou se člověk nebojí ukázat druhým, je, myslím, v dnešní době úspěšných dravců ( nebo někdy spíš úspěšných blbců) dost vzácný jev. Vůbec nevadí, že Ti bylo doporučeno přepracovat text, o to více je tento autentičtější a upřímnější. Myslím že někteří lidé dokážou lépe promluvit k druhým svou hlavou a jiní zase svým srdcem, což jsi právě udělala a moc hezky. Tereza