Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Střípky ze Synody 7

Střípky ze Synody 7Datum konání:
8.2.2023
Tak mám za sebou první (a poslední) diskusi ve skupině. Musím potvrdit, že je to zajímavější, než sledovat příspěvky v plénu. Bylo nás celkem 11 - z Česka Zdeňka Švédová, Petr Šikula a já, jeden Slovák, Ukrajinec, Slovinec, ostatní (asi) Italové a Italky. Názory opět různorodé - na jedné straně: "když budeme všichni usilovat o svatost, tak bude celá církev víc svatá", na druhé straně: "zkušenost synodality je nutné přenést do církevních struktur, tedy změnit církevní právo tak, aby dávalo víc prostoru k rozhodování laikům, včetně žen". Mluvilo se i o umožnění kněžského svěcení ženatým mužům, nebo jáhenského svěcení ženám.
Svůj příspěvek jsem si trochu připravil předem, abych v té italštině úplně neblábolil, a zaměřil jsem ho na potřebu "rozšířit prostor svého stanu": v církvi je mnoho lidí, kteří se v ní necítí dobře, a mimo církev je mnoho lidí, kteří hledají Boha, ale nemyslí si, že právě katolická církev by je přijala takové, jací jsou.Střípky 4 obr[1].png