Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > zasvěcení Ukrajiny a Ruska Neposkvrněnému Srdci Panny Marie

zasvěcení Ukrajiny a Ruska Neposkvrněnému Srdci Panny MarieDatum konání:
25.3.2022

 V pátek o slavnosti Zvěstování Páně při večerní bohoslužbě v 18. 00 hod. v Karlových Varech - Rybářích, za přítomnosti biskupa Tomáše Holuba a biskupa Františka Radkovského, proběhne zasvěcení Ukrajiny a Ruska Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Ze zásvětné modlitby: „Matko Boží a Matko naše, proto se svěřujeme tobě a zasvěcujeme tvému Neposkvrněnému srdci nás samotné, církev a celé lidstvo, zvláště Rusko a Ukrajinu. Přijmi tento náš úkon, který vykonáváme s láskou a důvěrou, dej, ať skončí válka, zajisti světu mír. Tvé „ano“, které jsi ze srdce vyslovila, otevřelo brány dějin Knížeti pokoje. Věříme, že skrze tvé srdce se znovu vrátí mír. Tobě proto zasvěcujeme budoucnost celé lidské rodiny, potřeby a očekávání lidí, úzkosti i naděje světa.“