Štítky:

Osobnost měsíce - Johannes Höver CFP

Johannes Höver se narodil v selské rodině. V letech 1833 – 1835 působil jako soukromý učitel, od roku 1835 studoval na učitelském ústavu. Působil pak na veřejných školách jako učitel. Po smrti své manželky v roce 1846 začal spolupracovat s Františkou Schervierovou (působící v řeholní kongregaci františkánského zaměření s péčí o děti a mládež). Jako učitel se setkával s problémy chudých dětí a mládeže a chtěl se podílet i na jejich řešení.

Autor: MD Publikováno 1. 9. 2023 12:22

Akce měsíce - výstava „QUO VADIS HOMINE“ Alfreda Justitze v Galerii umění

Datum konání: 10. 9. 2023 - 5. 11. 2023

Od poslední soubornější výstavy Alfreda Justitze, jednoho ze zakladatelské generace českého moderního umění, uplynulo více jak dvacet let. Po zásluze již byla oceněna autorova role v tehdejším česko-německém kulturním životě (vedle Otto Gutfreunda to byl právě Justitz, kdo se v okruhu židovských umělců pocházejících z Čech nejvíce angažoval na domácí umělecké scéně).

Autor: MD Publikováno 1. 9. 2023 11:28

A za koho mě pokládáte vy? Nedělní zamyšlení Miroslavy D., 21. neděle v mezidobí

Datum konání: 27. 8. 2023

Ježíš v dnešní perikopě klade svým učedníkům otázky: Za koho mě pokládají lidé?  Za koho mě pokládáte vy? Tyto otázky jsou vysoce aktuální dodnes a odpovědi mají dodnes sílu stmelovat i rozmetat vztahy mezi lidmi. Také já si vždy kladla otázku, komu nebo proč vlastně věřím.

Autor: MD Publikováno 25. 8. 2023 19:17

Pozvánka na pouť do Svaté země se slovenskou CK a P. Romualdem Robem

Datum konání: 28. 1. 2024 - 4. 2. 2024

Pro poutníky/farníky karlovarského vikariátu je ve spolupráci se slovenskou cestovní agenturou TRINITY organizována pouť do Svaté země, která proběhne v termínu 28. 1. - 4. 2. 2024. Duchovní doprovod bude během pouti P. Romuald Štěpán Rob, farář v Karlových Varech Rybářích. Další informace na plakátu níže.

Autor: MD Publikováno 24. 8. 2023 18:00

reakce křesťanského teologa Z. A. Emingera k situaci na KTF

Katolický kněz, historik a teolog Tomáš Petráček Autor: Hospodářské noviny / Milan Bureš

Vyhazov předního českého historika, teologa, pedagoga a římskokatolického kněze Tomáše Petráčka z Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy je obrazem mnohem hlubších a bolestnějších skutečností.

Autor: MD Publikováno 22. 8. 2023 21:17

Jaký byl letošní farní tábor? Ve fotogalerii jsou nové fotografie.

Od 4. 6. do 13. 6. proběhl jubilejní 10. ročník farního tábora u Pospíšilů. Účastnilo se ho 29 táborníků a sedm šikovných praktikantů. Letošním tématem byly živly, které si s námi po dobu celého tábora pěkně zahrávaly. Prvních pár dní byla trochu zima a déšť, potom vedro, nakonec nám i pořádně zafoukalo. Celý pobyt táborníci sbíraly body do celotáborové soutěže, na základě nich také dostaly na konci každého dne výplatu.

Autor: MD Publikováno 20. 8. 2023 14:07

Diecézní pouť do kláštera Teplá 2023

Datum konání: 9. 9. 2023

Již za tři týdny se katoličtí křesťané z plzeňské diecéze sejdou na své další diecézní pouti. Letos bude součástí této pouti také oznámení biskupa Tomáše, jak budeme v naší diecézi reagovat na podněty synody o synodalitě, která již svým římským celosvětovým jednáním, které se bude konat od 4. do 28. října 2023, zamíří do svého finále (viz agas.cz/instrumentumlaboris ). A tak si to, pokud vás to zajímá, nenechte ujít!

Autor: MD Publikováno 19. 8. 2023 10:56

nedělní zamyšlení Ester N. - 20. neděle v mezidobí

Datum konání: 20. 8. 2023

Zaznamenaný rozhovor ženy s Ježíšem na mne působil vždycky velmi drsně a kontrastně k většině jiných příběhů o uzdravení a chování Ježíše k lidem. Exkluzivita ovcí domu izraelského bije do očí…Ježíš ale tuto výsadnost změnil.

Autor: MD Publikováno 18. 8. 2023 20:36

Nedělní zamyšlení Michala M. - 19. neděle v mezidobí

Datum konání: 13. 8. 2023

Vážení přátelé, v dnešním zamyšlení se věnujeme nejprve čtení z první knihy Královské: Když přišel Eliáš (k Boží hoře Chorebu), přenocoval tam v jeskyni. A tu se k němu ozvalo Boží slovo. Řeklo mu: "Vyjdi ven a postav se na hoře před Hospodinem! "

Autor: MD Publikováno 11. 8. 2023 21:04

Dnes začal jubilejní 10. ročník farního dětského tábora

Datum konání: 5. 8. 2023 - 13. 8. 2023

tábořiště

Dnes u manželů Pospíšilových začal už desátý ročník farního tábora pro děti. Účastní se 29 dětí, 8 praktikantů a 3 vedoucí. Někteří účastníci se připojí až v úterý po návratu ze Světových dnů mládeže v Lisabonu. Tématem celotáborové hry jsou tentokrát Živly. Fotografie z prvního dne jsou níže. Vítány jsou napečené buchty a jiné sladkosti pro děti.

Autor: MD Publikováno 5. 8. 2023 20:36