Štítky:

Salesiánská asociace Dona Boska spouští nový ročník přípravy misijních dobrovolníků.

obrázek převzat z www.adopcenablizko.cz

Salesiánská asociace Dona Boska (SADBA) zve každého, kdo cítí sympatie, povolání nebo jej láká misijní služba ve světě nebo i doma, k zapojeni do projektu "Adopce nablizko".

Autor: MD Publikováno 25. 9. 2023 10:46

nedělní zamyšlení Ondřeje D. - 25. neděle v mezidobí

Datum konání: 24. 9. 2023

V každém lidském společenství dojde dříve nebo později na spor mezi zastánci spravedlnosti a milosrdenství. Někdy převáží jedno, jindy to druhé. Výsledky tohoto sváru dokážou mnohé rozkohoutit. Dovolím si vyprávět příběh ze současnosti.

Autor: MD Publikováno 24. 9. 2023 9:36

nedělní zamyšlení Petry Pospíšilové - 25. neděle v mezidobí

Datum konání: 24. 9. 2023

Milí spolufarníci, stejně jako pan farář, i já jsem na dovolené, a nyní si připadám jako apoštol Pavel, když psal dopisy do jednotlivých křesťanských sborů. Některé asi nepřekvapí, že se mé zamyšlení týká prvního čtení, ve kterém jsme slyšeli povzbudivá slova z Izaiáše. Izaiášovu prorockou knihu napsali nejméně dva autoři, a to v rozdílných dobách.  Název knihy není ani tak po autorovi knihy, ale je klíčem k tomuto spisu. Slovo Izaiáš znamená „Hospodin vysvobozuje“.

Autor: MD Publikováno 24. 9. 2023 9:31

Tomáš Halík: Jsme na prahu nové reformace

V Krakově se v září sešlo přes tisíc delegátů Valného shromáždění Světového luterského svazu. Tématem shromáždění bylo „Jedno tělo, jeden Duch, jedna naděje“. Delegáti zastupují jedno z největších křesťanských společenství – přibližně 80 milionů křesťanů po celém světě. Hlavní projev přednesl Tomáš Halík. Překlad příspěvku do českého jazyka je níže.

Autor: MD Publikováno 23. 9. 2023 14:55

Jejich bolest je větší. Středeční komentář P. Martinka, SDB.

Datum konání: 20. 9. 2023

Sexuální a mocenské zneužívání je otevřenou ranou církve. Můžeme ji vyléčit?

Autor: MD Publikováno 20. 9. 2023 19:39

pozvánka na poutní mši ke sv. archandělu Michaelovi

Datum konání: 23. 9. 2023

V sobotu 23. 9. 2023 od 11 hodin Vás srdečně zveme do Nové Role na poutní mši ke sv. archandělu Michaelovi. Slavit se bude i 30. výročí znovuvysvěcení kostela. Mši doprovází zpěvem Schola Stará Role.

Autor: MD Publikováno 19. 9. 2023 18:29

Připravuje se vznik křesťanské online filmotéky Filmana.

Filmana bude online streamovací platforma pro věřící a duchovně založené diváky. Na jednom místě najdou velký výběr kvalitních filmů, seriálů a dokumentů, které mohou rozvíjet jejich spiritualitu. Základním pilířem projektu je vybudování filmotéky.  Na Filmaně budou současné filmy i prověřená klasika. Vše samozřejmě v češtině a v dobré kvalitě.

Autor: MD Publikováno 18. 9. 2023 13:10

Ode dneška se po prázdninové pauze opět rozběhne pravidelné vysílání "LIVE s biskupem"

Datum konání: 18. 9. 2023

V pondělí 18. září od 20 hodin (a pak každé třetí pondělí v měsíci) se po prázdninové přestávce opět rozběhne pravidelné živé vysílání pořadu "LIVE s biskupem". Své otázky můžete biskupovi položit na adrese live@bip.cz, nebo v průběhu přenosu také přes chat na You Tube. Odkaz se sledování najdete na bip.

Autor: MD Publikováno 18. 9. 2023 12:42

Biskup Tomáš svolá diecézní synodu.

snímek převzat z www.bip.cz

Po konzultaci a doporučení kněžské rady, diecézní pastorační rady a okrskových vikářů biskup Tomáš na diecézní pouti v Teplé v sobotu 9. září oznámil svůj záměr na 1. neděli adventní 3. prosince 2023 vydat pastýřský list, kterým svolá diecézní synodu. Zároveň zve k zapojení se připomínkami či návrhy do přípravy tohoto vyhlášení.

Autor: MD Publikováno 18. 9. 2023 12:33

nedělní zamyšlení Petra A. - 24. neděle v mezidobí

Datum konání: 17. 9. 2023

Dnešní čtení se týkají odpuštění, Boží lásky a způsobu, jakým Bůh přichází k nám. Boha těžko někdy plně poznáme a pochopíme, ale podle příběhů v Bibli si můžeme udělat obrázek o tom, jak by se zachoval v různých situacích. Nemám ambice ani schopnosti pouštět se do teologicko-filozofických debat, ale rád bych s vámi sdílel svou představu Boha jako bytosti plné lásky, obětavosti a milosrdenství.

Autor: MD Publikováno 17. 9. 2023 18:47