Štítky:

Noc kostelů 2023

Datum konání: 2. 6. 2023

Do našeho kostela letos zavítalo cca 245 návštěvníků. Prohlédněte si ve fotogalerii fotografie.

Autor: MD Publikováno 4. 6. 2023 12:19

nedělní zamyšlení Petra Kurimského - Slavnost Nejsvětější Trojice

Datum konání: 4. 6. 2023

Dnešní slavnost Nejsvětější Trojice je oslavou snad největšího tajemství, které zcela a zásadně odlišuje křesťanství od jiných náboženských směrů a tradic. Obsahem svátku je tajemství lásky a tajuplného spojení, tvořící samotné jádro naší víry. Učení o tom, že Bůh je jedné podstaty a přece ve třech osobách je z celé křesťanské věrouky to nejobtížnější a současně nejtajemnější. Nelze ho pochopit rozumem, ale je možné ho s vírou přijmout.

Autor: MD Publikováno 2. 6. 2023 19:03

"Každý má svou pravdu..." - středeční komentář P. Martinka, SDB

Datum konání: 31. 5. 2023

Náš svět je plný informací, od pravdy jsme však daleko. Můžeme se k ní aspoň přiblížit?

Autor: MD Publikováno 31. 5. 2023 21:06

Poslední verze programu na Noc kostelů ve starorolském kostele

Nezapomeňte - už tento pátek je další Noc kostelů! Aktuální program je na plakátku níže.

Autor: MD Publikováno 29. 5. 2023 19:44

nedělní zamyšlení Báry V. - Slavnost Seslání Ducha Svatého

Datum konání: 28. 5. 2023

Jaké to je, setkat se s Kristem a uvědomit si, že je to on. Alessandro Pronzato ve své knize Provokující evangelia říká: „Ježíš od nás neodešel. Zůstal s námi, jenom se skryl. Chodí v převlečení a vypadá úplně obyčejně. Nesčetněkrát jsme ho potkali, ale vůbec jsme si ho nevšimli. Nepoznali jsme ho, protože má tvář žebráka, dítěte, uklízečky, manžela, manželky, přistěhovalce, nemocného, vězně, pobudy, nadřízeného.“

Autor: MD Publikováno 27. 5. 2023 10:12

Mezi dobrem a zlem - středeční komentář P. Martinka, SDB

Datum konání: 24. 5. 2023

Vnímat bolest obětí zneužití neznamená ztratit úctu k těm, kdo ho způsobili. Vnímat krizi demokracie neznamená směřovat k totalitě.

Autor: MD Publikováno 24. 5. 2023 20:51

Pozvánka na Noc kostelů ve starorolském kostele

Datum konání: 2. 6. 2023

Do prvního ročníku Noci kostelů v roce 2009 se zapojilo 25 kostelů. V letošním jubilejním 15. ročníku připravuje již více než 1500 kostelů v celé České republice nevšední program. Pořadatelé nyní chystají programy, při nichž budou mít návštěvníci příležitost nechat se v chrámových prostorách provést slovem, povznést hudbou, inspirovat ve ztišení a modlitbě.

Autor: MD Publikováno 22. 5. 2023 21:02

přednáška Václava Němce Politické myšlení Hannah Arendtové a jeho aktualita

Datum konání: 26. 5. 2023

Křesťanská akademie Karlovy Vary Vás zve na přednášku Politické myšlení Hannah Arendtové a jeho aktualita, kterou přednese karlovarský rodák, filosof, pedagog, spisovatel a politický aktivista doc. Václav Němec, PhD.. Akce se koná v pátek 26. května od 19 hodin na faře v Rybářích.

Autor: MD Publikováno 23. 3. 2023 18:30

Další prohlídka drahovického hřbitova s odborným historickým výkladem Lukáše Svobody

Datum konání: 21. 5. 2023

Křesťanská akademie Karlovy Vary Vás zve v neděli 21. května od 15 hodin na v pořadí již třetí pokračování prohlídky drahovického hřbitova s odborným historickým výkladem Mgr. Lukáše Svobody. První dvě prohlídky měly velký úspěch a pro velké množství zajímavostí na karlovarském hřbitově se zatím nepodařilo projít hřbitov celý. Nenechte si uniknout další setkání s historikem a seznamte se s mnoha příběhy a pozoruhodnostmi drahovického hřbitova.

Autor: MD Publikováno 23. 3. 2023 18:42

nedělní zamyšlení paní Evy. K - Slavnost Nanebevstoupení Páně

Datum konání: 21. 5. 2023

Nanebevzetí Ježíše Krista, jak je popsáno v Matoušově evangeliu, je jedním z nejdůležitějších okamžiků v křesťanské historii. Tento biblický příběh popisuje, jak Ježíš Kristus po svém ukřižování a vzkříšení vystoupil na nebesa, a to před zraky svých učedníků. Ukončil tím své pozemské působení. Ježíš se setkal se svými jedenácti učedníky na Olivetské hoře v Galileji, aby se s nimi rozloučil.

Autor: MD Publikováno 19. 5. 2023 21:06