Štítky:

Nedělní zamyšlení Evy K. - 3. neděle postní

Datum konání: 3. 3. 2024

Jan popisuje tuto událost trochu jinak než ostatní evangelisté. Učedníci do té doby viděli především Mistrovu laskavou a dobrotivou stránku, setkali se s ní nejen osobně, ale i při Jeho službě druhým, když je uzdravoval a činil v jejich prospěch různé divy. Nyní však byli svědky skutečného hněvu Ježíše, který si udělal z provazů důtky a v předvečer velikonočních svátků vyhnal z chrámu všechny prodavače a směnárníky, jejich stánky zboural, peníze rozsypal a dobytek rozehnal.

Autor: MD Publikováno 2. 3. 2024 12:11

Nemocná církev - středeční komentář P. Martinka, SDB

Datum konání: 28. 2. 2024

V katolické církvi zastávají vedoucí role pouze celibátní muži. Proč ne i ženatí? Proč ne i ženy?

Autor: MD Publikováno 29. 2. 2024 18:12

LIVE s biskupem #16

Datum konání: 26. 2. 2024

Pokud jste v pondělí 26. února nestihli sledovat živý stream s biskupem Tomášem, můžete si jej pustit po rozkliknutí ze záznamu. Již 16x biskup Tomáš vysílal každé třetí pondělí v měsíci stream. Tímto způsobem chce být biskup Tomáš v kontaktu s lidmi, zvláště z plzeňské diecéze. Tématem mj. byla diecézní synoda. Další stream bude 18. března.

Autor: MD Publikováno 27. 2. 2024 20:41

Další číslo salesiánského Misijního kaleidoskopu č. 35 - 3/2024

Přečtete si další zajímavé číslo Misijního kaleidoskopu.

Autor: MD Publikováno 27. 2. 2024 20:26

Druhý postní týden

Datum konání: 25. 2. 2024 - 3. 3. 2024

Autor: vm Publikováno 25. 2. 2024 16:43

Delegátkou za naši farnost pro diecézní synodu byla zvolena Petra Pospíšilová

Dnes po mši proběhla volba synodního delegáta/delegátky za naši farnost. Zvolena byla paní Petra Pospíšilová. Gratulujeme. Další informace o průběhu diecézní synody, informace o organizované Modlitební síti přímluvců, do které se můžete zapojit, odkazy na rozhovory nebo články  naleznete na https://synoda.bip.cz/ .

Autor: MD Publikováno 25. 2. 2024 13:17

Od Kriváně k Táboru  (hoře Proměnění) - nedělní zamyšlení Jiřího K.

Datum konání: 25. 2. 2024

Na začátku mého zamyšlení si dovolím být osobní… Již od mého útlého dětství mne fascinovaly hory. Od časných školních let jsme spolu s rodiči a sourozenci trávili každé léto několik týdnů v malé chatě pod Západními Tatrami, v Podbanském.  Pomyslným vrcholem těchto pobytů bylo vždy zdolání jednoho nebo více okolních kopců – Kriváně, Ostrého Roháče, Rysů a mnoha dalších. Tak se prohlubovala má příchylnost k horám, a  po zdolání těžších výšlapů jsem se na vrcholu vždy cítil jako v ráji.

Autor: MD Publikováno 23. 2. 2024 21:16

Postní doba ve starorolské farnosti - seznam akcí

Na plakátku níže najdete seznam akcí v postní době.

Autor: MD Publikováno 24. 2. 2024 19:32

V neděli 25. února proběhne volba farního synodního delegáta nebo delegátky

Datum konání: 25. 2. 2024

Volby farního synodního delegáta/delegátky proběhnou V NEDĚLI DNE 25. ÚNORA po nedělní mši na faře. Volit mohou členové pastorační rady farnosti, členové ekonomické rady farnosti, moderátoři i členové diskuzních synodních skupinek. Volit se bude mezi kandidáty P. Pospíšilovou, P. Albrechtem a J. Rezkem.

Autor: MD Publikováno 8. 2. 2024 21:39

Přednáška KA - Islám pohledem současné arabsky psané beletrie

Datum konání: 26. 2. 2024

Křesťanská akademie Karlovy Vary Vás zve na přednášku "Islám pohledem současné arabsky psané beletrie". Přednášet bude Lukáš de la Vega Nosek, Ph.D., islamolog, arabista a religionista, pedagog Univerzity Karlovy a Univerzity Hradec Králové. Přednáška se koná v pondělí 26.02.2024 od 16.30 hodin v sále Krajské knihovny v Karlových Varech - Dvory. Přednášející se pokusí zodpovědět otázku, zdali je adekvátní studovat jiná náboženství skrze beletrii, krátce představí islám.

Autor: MD Publikováno 8. 1. 2024 18:13