Triduum

Autor: MD Publikováno 8. 4. 2020 13:28

Zamyšlení Ondřeje nad texty Květné neděle aneb Sedm obrazů (ne)důvěry

Ústředním textem Květné neděle jsou pašije podle Matouše, často v kostele inscenované jako dramatizované čtení. Rozsáhlý text obsahuje základní teze křesťanské víry a dovoluje též zamyslet se nad podstatou důvěry, důvěry v sebe, důvěry v druhé, důvěry v Boha. Pokusme se společně projít si zastavení na cestě Ježíše ke smrti na kříži právě s důrazem na otázku důvěry.

Autor: MD Publikováno 4. 4. 2020 11:30

Smuteční oznámení

S lítostí oznamujeme, že zemřela paní Drahomíra Hámová, dlouholetá dirigentka pěveckého souboru Paleta a naše farnice.

Autor: MD Publikováno 3. 4. 2020 20:03

Biskup Tomáš Holub bude na mobilu pro ty, kteří v těchto dnech zažívají těžkosti

Máte obavy ze současné situace? Bojujete se strachem, co všechno přijde? Bojíte se o sebe nebo své blízké? Ztrácíte orientaci a směr pro svůj život? Jste z plzeňského či karlovarského kraje? Plzeňský biskup Tomáš Holub nabízí, že Vám bude naslouchat a hovořit s Vámi o Vašich těžkostech.

Autor: MD Publikováno 1. 4. 2020 17:22

Reflexe Michala nad evangeliem 4. nedělí postní

Krátká a zpozdilá úvaha na textem evangelia ze 4. neděle postní :-).

Autor: MD Publikováno 28. 3. 2020 23:06

Nedělní zamyšlení Magdy Jůnové (5. neděle postní)

Minimálně dvakrát denně se aktualizují statistiky kvantifikující vývoj pandemie COVID 19. Dozvídáme se, kolik již bylo provedeno testů na přítomnost koronaviru, červené číslo vykazuje počet nakažených, zelené počet zotavených a černé číslo udává počet zemřelých. Doposud každým dnem tato čísla rostou. Kdy se strmý nárůst zastaví, nikdo neví. Život a smrt jako hlavní téma všech zpravodajských pořadů, život a smrt v přímém přenosu.

Autor: MD Publikováno 27. 3. 2020 14:14

Papež vyzval všechny křesťany, aby se tuto středu 25. března v poledne společně pomodlili

Svatý otec vyzval všechny křesťany, aby se ve středu 25. března v poledne spojili k modlitbě Otče náš. Plzeňský biskup Tomáš povzbuzuje, aby se  co nejvíce  věřících připojilo k této  společné modlitbě. Prosí o přeposlání této informace také bratřím a sestrám z jiných církví.

Autor: MD Publikováno 24. 3. 2020 18:52

Mimořádný pastýřský list vydal plzeňský biskup Tomáš Holub o čtvrté neděli postní

Sestry a bratři z naší plzeňské diecéze,

Autor: MD Publikováno 22. 3. 2020 21:31

Nedělení zamyšlení Tekakwithy (paní Petry Pospíšilové)

V prvním čtení jsme byli seznámeni s výběrem krále, David je prorokem Samuelem vybrán za budoucího panovníka Izraele. Bůh vybírá jinak a jiného, než by vybrali lidé. Z jiného úhlu pohledu, jiným viděním. Prorok – jinými slovy „vidoucí“ pomazává budoucího krále. V evangeliu Ježíš – kterému přiznáváme titul král, pomazává oči slepého, aby se z něj stal vidoucí. V evangeliu se role obrací. Král pomazává vidoucího.

Autor: MD Publikováno 21. 3. 2020 17:24

Biskup Tomáš vydá o 4. neděli postní pastýřský list

4. neděle postní nese pojmenování Laetare - Radostná. Plzeňský biskup u této příležitosti vydá svůj pastýřský list, kterým bude reagovat na současnou náročnou situaci.

Autor: MD Publikováno 21. 3. 2020 14:33