Štítky:

Nedělní zamyšlení Marie R. - 29. neděle v mezidobí

Datum konání: 16. 10. 2022

Pro své zamyšlení jsem si vybrala Starozákonní čtení. Amálekovci odvozovali svůj původ od Ezaua. Sídlili při jižním pomezí zaslíbené země, stáli v cestě při jejím obsazování Izraelci. Připomínali starý spor o prvorozenství před Hospodinem. Vítězný boj je pro Izraelce jako lid z linie Jákobovy ujištěním, že Boží zaslíbení pro něj plně platí.

Autor: MD Publikováno 14. 10. 2022 20:32

Pozvánka na autobusový farní výlet do Valče a do Chyše

Datum konání: 15. 10. 2022

Zveme Vás a Vaše blízké na výlet do Valče a do Chyše. Autobus bude odjíždět v 8 hodin od kostela v Nové Roli, v 8,15 hodin od kostela ve Staré Roli a v 8,30 hodin od Dolního nádraží v Karlových Varech. Nejprve navštívíme zámek Valeč a jeho lapidárium s krásně osvětlenými a ozvučenými sochami Matyáše Brauna. V Chyši si prohlédneme zámek a chyšské kostely. Poobědváme v zámeckém pivovaru, kde kromě jídla vaří i výborné pivo.

Autor: MD Publikováno 18. 9. 2022 20:05

Náš farář káže nesmysly - další středeční zamyšlení P. Martinka, SDB

Datum konání: 12. 10. 2022

V době, kdy každý může veřejně říkat a psát cokoliv, ztrácí slovo svoji hodnotu. Ale „Boží slovo je stále živé a mocné.“ (Žid 4,12)

Autor: MD Publikováno 12. 10. 2022 18:52

Nedělní zamyšlení tuto neděli nebude.

Tuto neděli nebude nedělní zamyšlení. Náhradou nabízíme k přemýšlení jinou otázku. Náš kostel tento týden slaví 113. "narozeniny". Popřemýšlejme, jestli a pokud ano, pak k čemu a proč kostely dnes jsou anebo by mohly být užitečné.

Autor: MD Publikováno 8. 10. 2022 19:02

Když se gay stane knězem - další středeční komentář P. Martinka, SDB

Datum konání: 5. 10. 2022

Katolická církev odmítá kněžské svěcení homosexuálních mužů i manželství stejnopohlavních párů. Je to v pořádku?

Autor: MD Publikováno 5. 10. 2022 22:35

Jak dál se synodou? P. Martinek, SDB, diskuzní večery ve farnosti Teplice

Datum konání: 3. 10. 2022

Záznam diskusního večera s Michalem NĚMEČKEM, ředitelem pastoračního centra a členem synodální koordinační skupiny v pražské ardiciecézi, a Jiřím ZAJÍCEM, skautem, pedagogem, poublicistou, účastníkem církevního sněmu v roce 2000.

Autor: MD Publikováno 3. 10. 2022 22:07

Nedělní zamyšlení Báry V. - 27. neděle v mezidobí

Datum konání: 2. 10. 2022

Kdo byl ten Habakuk? Prorok Abakuk nebo také Habakuk žil na přelomu 7. a 6. století před Kristem za krále Jojakíma, který vládl v Judském království a zřejmě nebyl úplně dobrým a spravedlivým vládcem. Řada vznešených Izraelců byla v průběhu jeho vlády odvlečena do Babylóna, včetně proroka Daniela -  judské království prožívalo postupnou devastaci, války a násilí. Tyto okolnosti vedly Abakuka k diskusi s Bohem. ...

Autor: MD Publikováno 30. 9. 2022 20:02

Zahájení výuky náboženství

V pátek 7. října opět začne výuka náboženství. Rozdělení dětí do věkových skupin bude stejné jako předchozí roky. Děti od 5 do 7 let se budou připravovat na 1. svaté přijímání v pátky od 16 hodin po vedením paní katechetky M. Gernerové.

Autor: MD Publikováno 3. 10. 2022 22:25

Akce měsíce - Petr Pavlík: výstava Poutnice v nesnázích

Datum konání: 8. 9. 2022 - 23. 10. 2022

Petr Pavlík, spoluzakladatel „Volného seskupení 12/15 - Pozdě ale přece!“ patří k nejoriginálnějším českým malířům současnosti; zároveň se dlouhodobě věnuje i teorii a kritice výtvarného umění.  Jeho současná výstava volně navazuje na stejnojmenný projekt, který loni připravila karlovarská galerie pro Galerii výtvarného umění v Hodoníně. Základem výstavního výběru jsou díla z majetku umělce, jež doplňují obrazy ze sbírek několika veřejných i soukromých galerií.

Autor: MD Publikováno 2. 10. 2022 15:10

Kniha na měsíc září 2022 - Filip Hanuš Härtel: Tančit s protiklady

Filozofa Richarda Kearneyho známe z jeho poutavého románu Samův pád (NLN 1996), ve kterém prostředky krásné literatury zpracovává výsledky svého přemýšlení o obsazích víry v Boha a o vztazích Boha a člověka. Kearneyho odborná práce není v Česku zatím příliš známá a byla pouze zmiňována v poznámkách pod čarou v teologických článcích. To se rozhodl změnit mladý teolog a učitel Filip H. Härtel, který Kearneyho a jeho myšlení učinil hrdiny své podařené disertační práce.

Autor: MD Publikováno 2. 10. 2022 15:03