Štítky:

Přednáška KA "Cizinci mezi námi"

Datum konání: 1. 10. 2021

Křesťanská akademie Karlovy VAry Vás zve na přednášku "Cizinci mezi námi". Přednášet bude Mgr. Petr Baroch, právník Organizace pro pomoc uprchlíkům, který několik let zajišťuje podporu pro žadatele o mezinárodní ochranu v České republice. Zabýval se pracovní migrací a dále vede semináře věnující se uprchlictví v současném světě. Akce se koná v pátek 1.10.2021 v 18.00 hodin na faře v Rybářích.

Autor: MD Publikováno 17. 8. 2021 19:26

Nedělní zamyšlení Magdy M. - Bosá královna nebes

Datum konání: 15. 8. 2021

Jedním z nejčastějších vyobrazení křesťanského výtvarného umění, obzvláště pak katolického a pravoslavného, je socha nebo obraz Panny Marie. Madona je nejčastěji umělci zobrazena jako mladá maminka s dítětem v náruči nebo na klíně, oděná zpravidla do bohatého roucha poplatného alespoň částečně módním nárokům doby vzniku díla, výraz tváře však zůstává jakoby zasněný či spíše vážný.

Autor: MD Publikováno 14. 8. 2021 10:19

Ve farní webové fotogalerie jsou nově přidané fotografie z farního tábora.

První týden v srpnu proběhl tradiční příměstský tábor starorolské farnosti. Pestrý program pro 25 dětí připravili manželé Pospíšilovi. A jako vždy, nebyl čas se nudit.

Autor: MD Publikováno 11. 8. 2021 19:11

Nedělní zamyšlení Báry V. - 19. neděle v mezidobí

Datum konání: 8. 8. 2021

Pavla Edita Herciková, O.V., Th.D, na portálu www.biblickedilo.cz  rozebírá podrobně proroka Eliáše, a co vlastně historicky předcházelo celé situaci v 1.čtení.  Zde je stručný obsah:

Autor: MD Publikováno 6. 8. 2021 18:03

Nedělní zamyšlení Ester N. - 18. neděle v mezidobí

Datum konání: 1. 8. 2021

Jako dítě jsem s rodiči jezdila na návštěvu k příbuznému, který bojoval ve druhé světové válce. Zažil boje o Duklu a válka ovlivnila, stejně jako u mnohých jiných, jeho život. Při odjezdu z návštěvy vždycky vybízel moji maminku, aby si nakoupila mouku, protože bude hlad a sám měl pro tento případ železné zásoby. Zažil hlad, kdy byli lidé pro kousek jídla schopni dělat věci, které by jim jinak ani nepřišly na mysl.

Autor: MD Publikováno 31. 7. 2021 11:00

Nedělní zamyšlení Marie R. - 17. neděle v mezidobí

Datum konání: 25. 7. 2021

Pro své zamyšlení jsem si ze všech biblických textů pro dnešní neděli vybrala epištolu sv. Pavla Efesanům. Pavel píše ve vězení list křesťanské obci, kde byli židokřesťané i obrácení pohané. Nabádá je k jednotě, všichni byli povoláni křtem do církve Ježíše Krista.

Autor: MD Publikováno 23. 7. 2021 21:43

Nedělní zamyšlení Michala M. - 16. neděle v mezidobí

Datum konání: 18. 7. 2021

V prvním čtení Hospodin soudí nehodné pastýře a slibuje, že On sám shromáždí zbytky svého stáda a vzbudí nového pastýře. Nevím, kdo určuje skladbu liturgických textů, abych se ho zeptal jak se má druhé čtení k prvnímu a třetímu? V prvním a třetím se objevuje pastýř a pastýři, ale druhé je o spojení židů a pohanů vjedno.

Autor: MD Publikováno 16. 7. 2021 21:00

Jak jsem (ne)čistil kanálek před kostelem…..(autor Jiří K. )

Jsa osloven při posledním úklidu kostela vedoucí naší skupinky Mirkou, zda bych nevyčistil kanálek  na odtok dešťové vody na prostranství před kostelem, hrdě a s nadšením jsem se k této činnosti přihlásil. Hned po čtvrteční mši jsem obhlédl situaci, drátěným kartáčem a šroubovákem jsem očistil hlavice šroubů, zapuštěných do mřížek, vyrůstající tráva a rostlinky ze zcela ucpaného kanálku dávaly tušit, že to nebude úplně jednoduchá operace….

Autor: MD Publikováno 13. 7. 2021 11:04

Nedělní zamyšlení Petry P. - 15. neděle v mezidobí

Datum konání: 11. 7. 2021

Z uvedeného úryvku proroka Ámose se dovídáme, že má odejít, v místě kde je, již nesmí prorokovat. Prorok na tuto pobídku reaguje obhajobou, že byl pastýř a pěstitel smokvoní (moruší), Bůh ho povolal k prorokování. Zdá se, že o schopnost prorokovat moc nestál. Ale proč má odejít? Kdo Ámos byl? Co říkal, komu a proč? Na uvedené otázky se pokusím odpovědět.

Autor: MD Publikováno 10. 7. 2021 11:30

Nedělní zamyšlení pana Jiřího Rezka - 14. neděle v mezidobí

Datum konání: 4. 7. 2021

Skončila škola neškola, pandemie je na ústupu, vyrážíme na tábory, rekreace. Můžeme chodit do kostela, sice s rouškou, ale to také skončí. Jsme dobrý, zvládli jsme to, nikdo a nic na nás nemá. Ale na Moravě profičel vítr, zabil mimo jiné i dvouleté dítě, zbořil domy a převracel auta. Na sokolovsku kde se vzaly, tu se vzaly čtyři gamy, v Kanadě mají 46 nad nulou. Taliban stále bezdůvodně zabíjí moderní technikou.Ono je to ale daleko a nám se to nejspíš vyhne.

Autor: vm Publikováno 3. 7. 2021 10:49