Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality

Aktuality


Nedělní zamyšlení Jirky K. - 27. neděle v mezidobí

Ježíš začíná své podobenství výzvou: „Poslyšte!“ Jeho slova jsou určena nepřátelsky laděným posluchačům. Kněžské aristokracii, které je Ježíš i všechno dění kolem něho pořádně proti srsti. Situace je hodně napjatá, kněží a starší lidu by Ježíše rádi umlčeli, ale není jak. Pokud tohle tušíme, snadno se nám stane, že Ježíšovým slovům nasloucháme jako něčemu, co mělo své místo tehdy a tam.

Více

Autor: MD Publikováno 2. 10. 2020 21:16

Nedělní zamyšlení Miroslavy D. - 26. neděle v mezidobí

Matoušovo podobenství o dvou synech se může zdát na rozdíl od jiných známějších Matoušových příběhů poněkud nejednoznačné a strohé. Ovšem pokud se snažíme tomuto podobenství porozumět, pokud se seznámíme s kontextem tohoto příběhu, pak dostáváme do rukou i z dnešního pohledu parádní aktuální výbušný materiál. V čem je tedy toto podobenství tak zvláštní, obtížnější a v čem může tkvět jeho kouzlo?

Více

Autor: MD Publikováno 26. 9. 2020 10:47

Pozvánka České křesťanské akademie Chodov na přednášku

Datum konání: 20. 9. 2020

Česká křesťanská akademie Chodov Vás zve na přednášku chodovského historika Miloše Bělohlávka na téma Odsun Němců v Chodově. Přednáška se koná v neděli 20. září od 16 hodin v Chodově na Evangelické faře.

Více

Autor: MD Publikováno 19. 9. 2020 19:50

Nedělní zamyšlení Ondřeje D., 25. neděle v mezidobí

V každém lidském společenství dojde dříve nebo později na spor mezi zastánci spravedlnosti a milosrdenství. Někdy převáží jedno, jindy to druhé. Výsledky tohoto sváru dokážou mnohé rozkohoutit. Dovolím si vyprávět příběh ze současnosti. Jedno malé společenství vlastníků bytových jednotek v domě, kde žije velký podíl starších lidí, pečuje o dvanáct bytů; z toho pouze tři byty mají „svůj“ balkón.

Více

Autor: MD Publikováno 19. 9. 2020 19:41

Dopis biskupa Tomáše Holuba z 18.9.2020

Biskup Tomáš Holub adresuje svůj dopis všem kněžím, jáhnům a věřícím plzeňské diecéze.  Milí spolubratři v kněžské a jáhenské službě, sestry a bratři, situace počtu onemocnění v naší republice se mění každým dnem a zatím nikoliv dobrým směrem. I moje osobní zkušenost s tímto onemocněním  vede k obezřetnosti a varuje před podceňováním současné situace.

Více

Autor: MD Publikováno 18. 9. 2020 20:47

Místo výletu je zajištěn náhradní program - setkání u Pospíšilů na zahradě a branball

Datum konání: 19. 9. 2020

Přijďte zítra, tj. v sobotu 19.9.2020 od deseti hodin na zahradu k Pospíšilům na farní setkání a turnaj v brannbalu. Posedíme, popovídáme, ti sportovnější z nás si zahrají brannbal. Donesené občerstvení vítáno.

Více

Autor: MD Publikováno 18. 9. 2020 19:35

Zítřejší farní výlet do Jiřetína je zrušen

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace se bohužel ruší zítřejší plánovaný výlet autobusem do Jiřetína.

Více

Autor: MD Publikováno 18. 9. 2020 19:27

Přednáška J. Fingerlanda "Křesťanské komunity v oblasti Blízkého východu"

Datum konání: 18. 9. 2020

Křesťanská akademie Karlovy Vary Vás srdečně zve na přednášku "Křesťanské komunity v oblasti Blízkého východu". Přednáší zahraničněpolitický komentátor Českého rozhlasu, publicista, novinář a spisovatel Jan Fingerland.

Více

Autor: MD Publikováno 12. 9. 2020 21:30

Nedělní zamyšlení Petry P., 24. neděle v mezidobí

Dnešní texty mluví o lidské konečnosti a o odpuštění. První čtení z knihy Sirachovcovi začíná stavy, které člověk prožívá, v případě, kdy neodpustí – přichází pomsta a hněv. Kniha Sirachovcova patří mezi deuterokanonické knihy. Jedná se o mudroslovnou knihu. Je to ponaučení, která dává otec svému synu. Můžeme ji vnímat jako návod na život, jako knihu, která vychovává k moudrosti.

Více

Autor: MD Publikováno 13. 9. 2020 8:52

Plzeňský biskup Tomáš Holub byl pozitivně testován na COVID-19

Plzeňskému biskupství se nevyhnula pandemie koronaviru, biskup Tomáš Holub byl pozitivně testován na nemoc COVID-19. Od čtvrtečního rána je spolu se svými dalšími spolupracovníky v dobrovolné domácí karanténě. Biskup plzeňský onemocněl těsně před dlouho plánovanou diecézní poutí v Teplé.

Více

Autor: MD Publikováno 12. 9. 2020 21:17