Štítky:

vyjádření biskupa Tomáše Holuba k situaci P. Patrika Kovaľa

Datum konání: 25. 9. 2023

Níže nabízíme vyjádření plzeňského biskupa Tomáše Holuba k situaci ve farnosti Ostrov. Po zvážení všech mně známých skutečností a po konzultaci s kněžskou radou plzeňské diecéze nevidím jako možné nabídnout P. Patriku Kovaľovi S.J. inkardinaci do kněžského společenství plzeňské diecéze. Důvodem je skutečnost, že nejsem ve svém svědomí schopen se jako ordinář této diecéze zavázat k celoživotní podpoře jeho kněžského působení.

Autor: MD Publikováno 27. 9. 2023 19:34

vyjádření biskupa k situaci R.D. Krzysztofa Dędeka

Datum konání: 25. 9. 2023

Níže nabízíme vyjádření biskupa Tomáše Holuba k situaci v ostrovském vikariátu a farnosti Ostrov. Dne 16. 9. 2023 jsem z rukou R.D. Krzysztofa Dędeka přijal jeho rezignaci na úřad faráře Řk farnosti Ostrov a okrskového vikáře karlovarského vikariátu. Toto jeho osobní rozhodnutí považuji za odpovídající výraz uznání jeho osobní odpovědnosti za vážné selhání, kdy v osobním rozhovoru nepravdivě prezentoval svoji zahraniční dovolenou ve společnosti své známé jako cestu na kněžské exercicie.

Autor: MD Publikováno 27. 9. 2023 19:39

Salesiánská asociace Dona Boska spouští nový ročník přípravy misijních dobrovolníků.

obrázek převzat z www.adopcenablizko.cz

Salesiánská asociace Dona Boska (SADBA) zve každého, kdo cítí sympatie, povolání nebo jej láká misijní služba ve světě nebo i doma, k zapojeni do projektu "Adopce nablizko".

Autor: MD Publikováno 25. 9. 2023 10:46

nedělní zamyšlení Ondřeje D. - 25. neděle v mezidobí

Datum konání: 24. 9. 2023

V každém lidském společenství dojde dříve nebo později na spor mezi zastánci spravedlnosti a milosrdenství. Někdy převáží jedno, jindy to druhé. Výsledky tohoto sváru dokážou mnohé rozkohoutit. Dovolím si vyprávět příběh ze současnosti.

Autor: MD Publikováno 24. 9. 2023 9:36

nedělní zamyšlení Petry Pospíšilové - 25. neděle v mezidobí

Datum konání: 24. 9. 2023

Milí spolufarníci, stejně jako pan farář, i já jsem na dovolené, a nyní si připadám jako apoštol Pavel, když psal dopisy do jednotlivých křesťanských sborů. Některé asi nepřekvapí, že se mé zamyšlení týká prvního čtení, ve kterém jsme slyšeli povzbudivá slova z Izaiáše. Izaiášovu prorockou knihu napsali nejméně dva autoři, a to v rozdílných dobách.  Název knihy není ani tak po autorovi knihy, ale je klíčem k tomuto spisu. Slovo Izaiáš znamená „Hospodin vysvobozuje“.

Autor: MD Publikováno 24. 9. 2023 9:31

Tomáš Halík: Jsme na prahu nové reformace

V Krakově se v září sešlo přes tisíc delegátů Valného shromáždění Světového luterského svazu. Tématem shromáždění bylo „Jedno tělo, jeden Duch, jedna naděje“. Delegáti zastupují jedno z největších křesťanských společenství – přibližně 80 milionů křesťanů po celém světě. Hlavní projev přednesl Tomáš Halík. Překlad příspěvku do českého jazyka je níže.

Autor: MD Publikováno 23. 9. 2023 14:55

Jejich bolest je větší. Středeční komentář P. Martinka, SDB.

Datum konání: 20. 9. 2023

Sexuální a mocenské zneužívání je otevřenou ranou církve. Můžeme ji vyléčit?

Autor: MD Publikováno 20. 9. 2023 19:39

pozvánka na poutní mši ke sv. archandělu Michaelovi

Datum konání: 23. 9. 2023

V sobotu 23. 9. 2023 od 11 hodin Vás srdečně zveme do Nové Role na poutní mši ke sv. archandělu Michaelovi. Slavit se bude i 30. výročí znovuvysvěcení kostela. Mši doprovází zpěvem Schola Stará Role.

Autor: MD Publikováno 19. 9. 2023 18:29

Připravuje se vznik křesťanské online filmotéky Filmana.

Filmana bude online streamovací platforma pro věřící a duchovně založené diváky. Na jednom místě najdou velký výběr kvalitních filmů, seriálů a dokumentů, které mohou rozvíjet jejich spiritualitu. Základním pilířem projektu je vybudování filmotéky.  Na Filmaně budou současné filmy i prověřená klasika. Vše samozřejmě v češtině a v dobré kvalitě.

Autor: MD Publikováno 18. 9. 2023 13:10

Ode dneška se po prázdninové pauze opět rozběhne pravidelné vysílání "LIVE s biskupem"

Datum konání: 18. 9. 2023

V pondělí 18. září od 20 hodin (a pak každé třetí pondělí v měsíci) se po prázdninové přestávce opět rozběhne pravidelné živé vysílání pořadu "LIVE s biskupem". Své otázky můžete biskupovi položit na adrese live@bip.cz, nebo v průběhu přenosu také přes chat na You Tube. Odkaz se sledování najdete na bip.

Autor: MD Publikováno 18. 9. 2023 12:42