Štítky:

Dopis pro biskupa Tomáše Holuba

Některé lidi z naší farnosti zaskočila zpráva o ukončení pracovního poměru Patrika Kovaľa a zdůvodnění panem biskupem. David P. sepsal dopis panu biskupovi, ke kterému připojilo svůj podpis 64 farníků ze starorolské a novorolské farnosti. Text dopisu si můžete přečíst níže.

Autor: MD Publikováno 3. 10. 2023 18:21

26.týden v mezidobí

Datum konání: 1. 10. 2023 - 8. 10. 2023

Autor: vm Publikováno 1. 10. 2023 7:48

Nedělní zamyšlení Evy. K - 26. neděle v mezidobí

Datum konání: 1. 10. 2023

V tomto podobenství představuje otec Boha a vinice církev. Synové představují dvě různé skupiny lidí. Syn, který odmítl uposlechnout příkaz otce, a řekl: „Nechce se mi,“ představoval lidi, kteří žili ve zjevném hříchu, nepředstírali zbožnost a nepokrytě odmítali omezení a poslušnost, které ukládá Boží zákon. Mnozí z nich však toho později litovali a uposlechli Boží volání.

Autor: MD Publikováno 30. 9. 2023 10:30

Ve fotogalerii jsou fotografie z dnešního výletu do Plzně

Datum konání: 28. 9. 2023

Děkujeme paní Báře a CK Hrdlička za vydařený výlet do plzeňských synagog, rabínského domu a mikve. Ve fotogalerii jsou fotografie z výletu.

Autor: MD Publikováno 28. 9. 2023 19:49

teolog Tomáš Petráček hostem v pořadu Českého rozhlasu Radiožurnál

Datum konání: 20. 9. 2023

obrázek převzat z https://www.mujrozhlas.cz/host-lucie-vyborne/otevrena-debata-v-nasi-spolecnosti-chybi-meli-bychom-se-tim-vazne-zabyvat-vyzyva

„Celý svůj život jsem mezi mladými lidmi, v mnoha směrech jsou skvělí, vůbec nesdílím katastrofické vize, že každá generace je horší a mládež upadá,“ říká katolický kněz, historik a teolog Tomáš Petráček, podle kterého politické elity selhávají – apelují na primitivní pudy, hecují emoce. „Je to otázka společenských a mediálních elit, aby se tomu postavily,“ nabádá kněz. Poslechněte si celý rozhovor.

Autor: MD Publikováno 27. 9. 2023 21:02

zítřejší autobusový výlet do Plzně, prohlídka Velké i staré synagogy a mikve

Datum konání: 28. 9. 2023

Časy odjezdů autobusu jsou níže. Od kostele ve Staré Roli se odjíždí v 8 hodin. Bude nás doprovázet oblíbený Karel Hrdlička. Prohlédneme si Velkou i starou synagogu a mikve v Rabínském domě. Cena zájezdu je 350 Kč/dospělý a 200 Kč/dítě do 15 let. V ceně je zahrnuta doprava autobusem, průvodce, vstupy.

Autor: MD Publikováno 16. 8. 2023 21:06

Čas prázdných kostelů - středeční komentář P. Martinka, SDB

Co vyvede církev z krize? Věrnost tradici, nebo odvaha k reformám?

Autor: MD Publikováno 27. 9. 2023 19:47

vyjádření biskupa Tomáše Holuba k situaci P. Patrika Kovaľa

Datum konání: 25. 9. 2023

Níže nabízíme vyjádření plzeňského biskupa Tomáše Holuba k situaci ve farnosti Ostrov. Po zvážení všech mně známých skutečností a po konzultaci s kněžskou radou plzeňské diecéze nevidím jako možné nabídnout P. Patriku Kovaľovi S.J. inkardinaci do kněžského společenství plzeňské diecéze. Důvodem je skutečnost, že nejsem ve svém svědomí schopen se jako ordinář této diecéze zavázat k celoživotní podpoře jeho kněžského působení.

Autor: MD Publikováno 27. 9. 2023 19:34

vyjádření biskupa k situaci R.D. Krzysztofa Dędeka

Datum konání: 25. 9. 2023

Níže nabízíme vyjádření biskupa Tomáše Holuba k situaci v ostrovském vikariátu a farnosti Ostrov. Dne 16. 9. 2023 jsem z rukou R.D. Krzysztofa Dędeka přijal jeho rezignaci na úřad faráře Řk farnosti Ostrov a okrskového vikáře karlovarského vikariátu. Toto jeho osobní rozhodnutí považuji za odpovídající výraz uznání jeho osobní odpovědnosti za vážné selhání, kdy v osobním rozhovoru nepravdivě prezentoval svoji zahraniční dovolenou ve společnosti své známé jako cestu na kněžské exercicie.

Autor: MD Publikováno 27. 9. 2023 19:39

Salesiánská asociace Dona Boska spouští nový ročník přípravy misijních dobrovolníků.

obrázek převzat z www.adopcenablizko.cz

Salesiánská asociace Dona Boska (SADBA) zve každého, kdo cítí sympatie, povolání nebo jej láká misijní služba ve světě nebo i doma, k zapojeni do projektu "Adopce nablizko".

Autor: MD Publikováno 25. 9. 2023 10:46