Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality

Aktuality


Novější 1 3 11 20 30

Nedělní zamyšlení Ester N. - 18. neděle v mezidobí

Datum konání: 1. 8. 2021

Jako dítě jsem s rodiči jezdila na návštěvu k příbuznému, který bojoval ve druhé světové válce. Zažil boje o Duklu a válka ovlivnila, stejně jako u mnohých jiných, jeho život. Při odjezdu z návštěvy vždycky vybízel moji maminku, aby si nakoupila mouku, protože bude hlad a sám měl pro tento případ železné zásoby. Zažil hlad, kdy byli lidé pro kousek jídla schopni dělat věci, které by jim jinak ani nepřišly na mysl.

Více

Autor: MD Publikováno 31. 7. 2021 11:00

Nedělní zamyšlení Marie R. - 17. neděle v mezidobí

Datum konání: 25. 7. 2021

Pro své zamyšlení jsem si ze všech biblických textů pro dnešní neděli vybrala epištolu sv. Pavla Efesanům. Pavel píše ve vězení list křesťanské obci, kde byli židokřesťané i obrácení pohané. Nabádá je k jednotě, všichni byli povoláni křtem do církve Ježíše Krista.

Více

Autor: MD Publikováno 23. 7. 2021 21:43

Nedělní zamyšlení Michala M. - 16. neděle v mezidobí

Datum konání: 18. 7. 2021

V prvním čtení Hospodin soudí nehodné pastýře a slibuje, že On sám shromáždí zbytky svého stáda a vzbudí nového pastýře. Nevím, kdo určuje skladbu liturgických textů, abych se ho zeptal jak se má druhé čtení k prvnímu a třetímu? V prvním a třetím se objevuje pastýř a pastýři, ale druhé je o spojení židů a pohanů vjedno.

Více

Autor: MD Publikováno 16. 7. 2021 21:00

Jak jsem (ne)čistil kanálek před kostelem…..(autor Jiří K. )

Jsa osloven při posledním úklidu kostela vedoucí naší skupinky Mirkou, zda bych nevyčistil kanálek  na odtok dešťové vody na prostranství před kostelem, hrdě a s nadšením jsem se k této činnosti přihlásil. Hned po čtvrteční mši jsem obhlédl situaci, drátěným kartáčem a šroubovákem jsem očistil hlavice šroubů, zapuštěných do mřížek, vyrůstající tráva a rostlinky ze zcela ucpaného kanálku dávaly tušit, že to nebude úplně jednoduchá operace….

Více

Autor: MD Publikováno 13. 7. 2021 11:04

Nedělní zamyšlení Petry P. - 15. neděle v mezidobí

Datum konání: 11. 7. 2021

Z uvedeného úryvku proroka Ámose se dovídáme, že má odejít, v místě kde je, již nesmí prorokovat. Prorok na tuto pobídku reaguje obhajobou, že byl pastýř a pěstitel smokvoní (moruší), Bůh ho povolal k prorokování. Zdá se, že o schopnost prorokovat moc nestál. Ale proč má odejít? Kdo Ámos byl? Co říkal, komu a proč? Na uvedené otázky se pokusím odpovědět.

Více

Autor: MD Publikováno 10. 7. 2021 11:30

Nedělní zamyšlení pana Jiřího Rezka - 14. neděle v mezidobí

Datum konání: 4. 7. 2021

Skončila škola neškola, pandemie je na ústupu, vyrážíme na tábory, rekreace. Můžeme chodit do kostela, sice s rouškou, ale to také skončí. Jsme dobrý, zvládli jsme to, nikdo a nic na nás nemá. Ale na Moravě profičel vítr, zabil mimo jiné i dvouleté dítě, zbořil domy a převracel auta. Na sokolovsku kde se vzaly, tu se vzaly čtyři gamy, v Kanadě mají 46 nad nulou. Taliban stále bezdůvodně zabíjí moderní technikou.Ono je to ale daleko a nám se to nejspíš vyhne.

Více

Autor: vm Publikováno 3. 7. 2021 10:49

Nedělní zamyšlení Magdy J. - Pozvěte si Ježíše do obýváku

Datum konání: 27. 6. 2021

Veselá společnost sedí u slavnostně prostřeného stolu, víno ještě teče plným proudem, svatba je radostným příslibem budoucího štěstí. První učedníci a spolu s nimi Marie z Magdaly se teprve poznávají, vyprávějí si své zatím krátké příběhy o prvním setkání s Ježíšem a podivují se, proč právě oni byli vybráni pro společnou budoucnost plnou radostných momentů, jako je právě tento. Mají z nich být rybáři lidí, ale co to přesně znamená?

Více

Autor: MD Publikováno 26. 6. 2021 20:51

Nedělní zamyšlení Petra Kurimského - 12. neděle v mezidobí

Datum konání: 20. 6. 2021

Pro hlubší pochopení tohoto SZ textu bych nejprve rád postavu Joba a jeho příběh připomenul. SZ knihu Job řadíme mezi knihy lyrické. To ale nijak nezpochybňuje obsahovou výpověď textu. Job je hlavní postava dramatu, jehož autor, doba a místo děje jsou neznámé.

Více

Autor: MD Publikováno 19. 6. 2021 10:12

Nedělní zamyšlení Ondřeje D. - 11. neděle v mezidobí

Datum konání: 13. 6. 2021

Poprosím Vás o nelehkou věc. Zavřete, prosím, oči a představte si vrcholný podzim s mrazivými mlhavými rány a dopolední nízkou šedou oblohou, s popoledním náhlým a krátkým oteplením, s ostrým větrem, ve kterém je již cítit zima, a s časným stmíváním včetně prudkého poklesu teploty. Není to vůbec snadné uprostřed končícího jara. Představa ale souvisí s dnešním tématem Božího království, a tak to stojí za pokus.

Více

Autor: MD Publikováno 12. 6. 2021 16:59

Nedělní zamyšlení Miroslavy D. - 10. neděle v mezidobí

Datum konání: 6. 6. 2021

Dnešní perikopa je sestavena z několika celků, jelikož Marek zde spojuje dvě nezávislé tradice. Jednu o odmítnutí Ježíše vlastní rodinou a příbuznými. Druhou o pokusu o jeho diskreditaci v očích davů jeho obviněním z čarodějnictví a ze spolupráce se zlým duchem. V ostatních synoptických evangeliích a evangeliu sv. Jana jsou tyto příběhy vyprávěny samostatně.

Více

Autor: MD Publikováno 5. 6. 2021 15:29

Novější 1 3 11 20 30