Farní příměstsko-pobytový tábor

Letošní příměstsko - pobytový tábor probíhal v nových prostorech. Tématem tábora bylo: "Život jako malířské plátno". Děti v rámci celotáborové hry listovaly knihami o umění a zkoumaly malíře i jejich díla. Téma se prolínalo i do mnoha her, ale na přání dětí se hrály hry osvědčené, na které se již celý rok těšily. Tábora se zúčastnilo 26 dětí a vedoucí opět já, manžel David a Blanka Peldová, která nám opět mimo jiné skvěle zajišťovala zdravotní servis.

Autor: MD Publikováno 5. 8. 2019 12:43

Farní autobusový výlet do Kadaně a na hrad Hasištejn

Datum konání: 21. 9. 2019

V sobotu 21.9. se uskuteční farní autobusový jednodenní výlet do Kadaně a na zříceninu hradu  Hasištejn. Předběžná cena výletu je 200 Kč za dospělého. V ceně není strava. Zájemci o výlet se mohou zapisovat na přihlášku, která je na stolečku v kostele.

Autor: MD Publikováno 5. 8. 2019 20:22

Z webové fotogalerie můžete přes odkaz "Instagram" vstoupit do farního Instagramového účtu

Z webové farní fotogalerie můžete kliknutím na odkaz "Instagram" vstoupit do farního Instagramového účtu "farnoststararole". Pod odkazem "Jiné fotky na Instagramu" najdete fotografie z jiných Instagramových účtu označené hashtagem " #farnost_strole". Na účet "farnoststararole" vkládají fotografie zejména farní teenageři.

Autor: MD Publikováno 5. 8. 2019 12:38

Fotografie z farního tábora můžete zatím sledovat na Instagramovém účtu "farnoststararole". Fotky tam vkládají táborníci. V dalších dnech budou fotky z tábora uveřejněny i na farní webové fotogalerii.

Autor: MD Publikováno 30. 7. 2019 22:45

Pozvánka na zářijovou přednášku KA - Mgr. Karel Hrdlička - "Židovská mystika"

Datum konání: 11. 9. 2019

Křesťanská akademie Karlovy Vary ve spolupráci s klubem Paderewski Vás zve ve středu 11.9.2019 od 17,30 hodin na přednášku Mgr. Karla Hrdličky "Židovská mystika". Přednáška se koná v divadle Husovka.

Autor: MD Publikováno 20. 7. 2019 19:00

Ve farní webové fotogalerii jsou fotografie z farního výletu na Boží Dar.

Autor: MD Publikováno 9. 6. 2019 20:12

Představujeme nového generálního vikáře Diecéze plzeňské P. Jakuba Holíka.

"Otce Jakuba s radostí a vděčností vítám v naší diecézi. Moc se těším na spolupráci s ním. Věřím, že podobně jako s P. Krzysztofem budeme i s P. Jakubem tvořit vzájemně se podporující tandem obohacený o rozdílnost našich přístupů. Nesmírně si také vážím velkorysosti biskupa Vojtěcha, který mi uvolněním Jakuba nezištně vyšel vstříc. Moc mu za to děkuji."   Biskup Tomáš

Autor: MD Publikováno 9. 6. 2019 18:52

Sbírka pro Filípka

Již po třetí jsme se připojili k benefičnímu dni, který se koná 8. 6. 2019 na Velkém Rybníku v Hroznětíně. Tento rok je sbírka určena pro Filípka, který je od narození vážně nemocný. Peněžní sbírka proběhla 2.6. 2019 v kostele ve Staré Roli a poté jsme se přemístili do kostela v Nové Roli. Na Filípka jsme vybrali částku 10 330 Kč. Částka bude odeslána na konto Filípka. Všem farníkům, kteří přispěli, děkujeme. Doufám a věřím, že příští rok se opět připojíme. L. Šustrová

Autor: MD Publikováno 6. 6. 2019 21:14

Ve farní webové fotogalerii jsou fotky z Noci kostelů.

Při letošní Noci kostelů přišlo navštívit starorolský kostel přes 160 návštěvníků. Děkujeme všem organizátorům za připravený program.

Autor: MD Publikováno 5. 6. 2019 20:50

Pozvánka na oslavy 25. výročí založení Farní charity Karlovy Vary

Datum konání: 15. 6. 2019

Farní charita Karlovy Vary Vás v rámci oslav 25. výročí založení srdečně zve na kulturní akci pro širokou veřejnost. Bude se konat v areálu Farní charity Karlovy Vary ve Svobodově ulici ve Staré Roli v sobotu 15.6.2019 od 13 hodin. Bude připraven bohatý kulturní program, pro rodiny a dětmi i pro hudební fajnšmekry.

Autor: MD Publikováno 4. 6. 2019 21:37