Novější 1 3 6 11 16

Nahé jsou národy bez knih (Slavnost sv. Cyrila a Metoděje) - nedělní zamyšlení Magdy J.

Když na počátku zimy roku 863 či spíš na jaře 864 vstoupili velkomoravskou branou soluňští bratři Konstantin a Metoděj do historie našich národních dějin, jednalo se zároveň o proniknutí do dějin státní politiky, církevní správy, liturgie, jazykovědy a literatury a v neposlední řadě do dějin církevního  soudnictví. N

Autor: MD Publikováno 3. 7. 2020 10:30

Fotografie z farního turnaje v petanque jsou nově ve farní webové fotogalerii.

V neděli dne 21.6. se konal již 11. ročník tradičního " Velikonočního" farního turnaje v petanque. Bývalo zvykem toto klání pořádat vždy po obědě na Velikonoční pondělí. Letos kvůli vyhlášení celorepublikové karantény to samozřejmě nebylo možné, proto došlo k posunu data turnaje. To se následně ukázalo jako velice příjemné  kvůli teplému počasí a s většinou účastníků jsme se následně shodli, že i příští ročník uspořádáme raději na začátku léta.

Autor: MD Publikováno 28. 6. 2020 22:27

Zamyšlení Miroslavy D. nad texty 13. neděle v mezidobí

Dnešní texty z Mt 10,37-42 působí na první pohled tvrdě a jejich pochopení vyžaduje hlubší úsilí. Setkáváme se s pokračováním Ježíšových „misijních“ výroků.  Měly poskytovat misionářům povzbuzení, potěšení i výzvu. Předem učedníky upozorňovaly na to, aby  očekávali odpor a rozdělení dokonce uvnitř vlastní rodiny. Jak tedy porozumět textu dnešního evangelia?

Autor: MD Publikováno 26. 6. 2020 17:10

Zamyšlení Ondřeje D. nad texty 12. neděle v mezidobí

Současná pandemie Covidu-19 staví do jiného světla řadu textů, i těch biblických. Texty 12. neděle v mezidobí mají konfliktní a kontrastní ladění. V aktuálním kontextu vyznívají ještě vyhroceněji, než jak je obvykle čtenář vnímá. Jeremiášovi usilují o život jeho nepřátelé i bývalí přátelé. Svatý Pavel hovoří o údělu hříchu smrti pro Adamovy potomky.

Autor: MD Publikováno 19. 6. 2020 20:36

Turnaj v petanque na zahradě u Igazů

Datum konání: 20. 6. 2020

Vzhledem k omezením při coronavirové pandemii se letos nemohl konat na Velikonoční pondělí tradiční turnaj v petanque. Ale nebojte, o petanque přeci jen nepřijdeme. Turnaj v petanque se bude konat v sobotu 20. června od 14 hodin, na tradičním místě na zahradě u Igazů (dříve Pospíšilů). S sebou občerstvení dle vlastní spotřeby. Bude připraven i paralelní program pro menší děti.

Autor: MD Publikováno 25. 5. 2020 20:29

Pronájem farního bytu

Pronajmeme byt 1+1 o velikosti 35 m2, po rekonstrukci, ve zvýšeném přízemí cihlového domu na ulici Závodu míru č.p. 577. Vytápění centrální plynové. K bytu přináleží sklep. Byt je v klidné části města, v zahradě. Nájemné činí 5.500,- Kč + 2.800,- Kč poplatky za energie a služby. V bytě je k dispozici také chladnička a rozkládací postel. Kauce dva měsíční nájmy. Informace – Ing. Václav Záhořík – tel. 602475036

Autor: MD Publikováno 14. 6. 2020 21:02

Nedělní zamyšlení pana J. Kaplana, 11. neděle v mezidobí

Při zamyšlení nad texty dnešní neděle jsem se snažil najít nějakou spojnici nebo paralelu mezi úryvky písma. Zdá se mi, že jak v textu prvního čtení, tak i v úryvku evangelia podle Matouše hraje důležitou roli otázka důvěry.

Autor: MD Publikováno 12. 6. 2020 18:29

Osobnost na červen 2020 - Eustachius Kugler

Josef Kugler se narodil jako syn rolníka a kováře. V učení na stavebního zámečníka v Mnichově utrpěl úraz pádem z lešení. Poranil si nohu, následky zranění trpěl celý život. V roce 1884 odešel ke svému švagrovi kováři do Reichenbachu v Horní Falci a u začal u něj pracovat.V Reichenbachu, v kostele, kde se konaly bohoslužby pouze nepravidelně, organizoval modlitbu růžence.

Autor: MD Publikováno 8. 6. 2020 20:04

Akce na červen 2020 Pravda / Krása / Posedlost - Česká moderna 1. poloviny 20. století

Výstava PRAVDA – KRÁSA – POSEDLOST (Osobnosti české moderny 1. poloviny 20. století ze sbírek galerie) ukazuje malířská a sochařská díla předních umělců, kterými se Galerie umění Karlovy Vary vždy chlubila v předchozí stálé expozici Českého umění 20. století.

Autor: MD Publikováno 8. 6. 2020 19:57

Kniha na červen 2020 Stefan Hertmans: Válka a terpentýn

Stefan Hertmans (nar. 1951) je vlámským spisovatelem, jehož dílo se za hranice autorovy rodné Belgie dostalo ve významné míře díky jeho dědečkovi. V roce 2014 autor dokončil a vydal svůj román – poctu dědečkovi u příležitosti stého výročí počátku Velké války. Autor dostal od svého prarodiče, nedlouho před jeho smrtí v roce 1981, deníky se vzpomínkami na dětství v chudinské čtvrti Gentu a zejména na Velkou válku, ve které byl třikrát vážně zraněn.

Autor: MD Publikováno 8. 6. 2020 19:53

Novější 1 3 6 11 16