Novější 1 3 12 22 33

Za církev synodální - slovo Michala Martínka SDB

Datum konání: 10. 10. 2021

Tento víkend je významný nejen probíhajícími volbami do parlamentu ČR. Nepřehlédněte, že již zítra ve Vatikánu zahájí papež František dvouletý celosvětový synodální proces. Poslechněte si v následujícím videu slovo salesiána Michala Martínka, oč v procesu synodality vlastně jde.

Autor: MD Publikováno 9. 10. 2021 12:52

Pastýřský list biskupa Tomáše k zahájení diecézní fáze synodního procesu.

Datum konání: 17. 10. 2021

Sestry a bratři, obracím se na vás letos již třetím pastýřským listem a činím tak proto, že nás v následujícím půlroce – od této neděle až do konce března příštího roku, čeká něco zásadního a důležitého, a to ujít první část synodálního, tedy společného putování tak, jak si to přeje náš papež.

Autor: MD Publikováno 18. 10. 2021 18:42

videopozvánka biskupa Tomáše Holuba k zapojení do diecézní fáze synodálního procesu

Začíná diecézní fáze synodálního procesu. K zapojení jsou zváni všichni. Podívejte se na videopozvánku biskupa Tomáše Holuba a diecézních synodálních koordinátorů Jany Černíkové a Jindřicha Fencla.

Autor: MD Publikováno 18. 10. 2021 18:37

Nedělní zamyšlení Petry P. - 29. neděle v mezidobí

Datum konání: 17. 10. 2021

Dnes jsme v evangeliu svědky poměrně složité situace. Před událostí čtenou v evangeliu byl Ježíš s dvanácti učedníky a předpovídal své utrpení a pak hovořil o přicházející slávě a Božím Království. Na základě této předpovědi k němu přišli zmínění učedníci Jakub a Jan. Byli to bratři Zebedeovi, kteří spolu vymysleli plán. Líbilo by se jim mít pěkné místo, vedle svého Pána, až přijde jeho sláva.

Autor: MD Publikováno 17. 10. 2021 9:36

Vzpomínka na pana Jiřího Kaplana

Jiří Kaplan za dob tvrdé totality neohroženě pracoval pro šíření křesťanských ideálů. Poslechněte si medailonek Českého rozhlasu o panu Kaplanovi, tatínkovi našeho farníka. Nyní si připomínáme 10. výročí jeho smrti. V Praze u sv. Vojtěcha se za pana Jiřího Kaplana konala v těchto dnech vzpomínková Taizé modlitba. Když Kaplanovi na Šumavě pořádali Taizé modlitby, sešlo si 150 i více lidí.

Autor: MD Publikováno 15. 10. 2021 22:10

Pozvání českých a moravských biskupů k synodálnímu procesu

Celá církev se v těchto dnech vydává na společnou cestu, aby zakusila synodalitu. Slovo synoda znamená doslova „společně na cestě“. Jde o nový impuls papeže Františka a jeho spolupracovníků, abychom my všichni znovuobjevili své místo ve společenství církve, aktivně se podíleli na jejím životě a usilovali o naplnění poslání církve.

Autor: MD Publikováno 8. 10. 2021 21:31

Nedělní zamyšlení Miroslavy D. - 28. neděle v mezidobí

Datum konání: 10. 10. 2021

V souvislosti s dnešním evangeliem si vzpomínám na některé z posledních návštěv našeho pana biskupa Tomáše v naší farnosti. Myslím konkrétněji na ty v rámci ukončení vizitace a v rámci společné bohoslužby karlovarských farností. Jsem na našeho biskupa v mnohém hrdá, zejména za jeho lidskou statečnost mediálně se vyjadřovat k ožehavým tématům.

Autor: MD Publikováno 8. 10. 2021 18:19

Ve farní webové fotogalerii jsou nově fotky z farního výletu do Horního Jiřetína.

Datum konání: 28. 9. 2021

Autor: MD Publikováno 2. 10. 2021 16:42

Nedělní zamyšlení paní Jany V., 27. neděle v mezidobí

Datum konání: 3. 10. 2021

Bývalo v mém životě celkem dlouhé období, kdy jsem svěřovala Pánu Bohu starost o mé životní kroky – výběr školy, manžela apod. Upřímně jsem věřila, že člověk, se kterým chodím a kterého jsem si posléze vzala, je Božím dárkem, i když tomu z vnějšího nezaujatého pohledu mnoho nenasvědčovalo. Po delší době ovšem přišlo ne tak idylické období a já se ptala, jak mi tohle mohl Bůh udělat, proč mi zrovna tohohle člověka podstrčil a co já si teď s tím mám počít, když máme ten zákaz rozvodů.

Autor: MD Publikováno 2. 10. 2021 16:20

Nedělní zamyšlení Petra Kurimského - 26. neděle v mezidobí

Datum konání: 26. 9. 2021

Pro své zamyšlení ve 26. neděli v mezidobí jsem si vybral čtení z listu svatého apoštola Jakuba, přestože bylo již k tomuto listu mnoho napsáno v zamyšlení pro 24. neděli v mezidobí a následně byla problematika tohoto listu rozebrána P. Vladimírem v nedělních kázáních. S listem apoštola Jakuba mám osobní a stále živou zkušenost z období mé konverze. Přesto, že prostředí, ve kterém jsem vyrůstal, nebylo úplně ateistické, k víře jsem vedený nebyl.

Autor: MD Publikováno 24. 9. 2021 19:55

Novější 1 3 12 22 33