Osobnost na červen 2020 - Eustachius Kugler

Josef Kugler se narodil jako syn rolníka a kováře. V učení na stavebního zámečníka v Mnichově utrpěl úraz pádem z lešení. Poranil si nohu, následky zranění trpěl celý život. V roce 1884 odešel ke svému švagrovi kováři do Reichenbachu v Horní Falci a u začal u něj pracovat.V Reichenbachu, v kostele, kde se konaly bohoslužby pouze nepravidelně, organizoval modlitbu růžence.

Autor: MD Publikováno 8. 6. 2020 20:04

Akce na červen 2020 Pravda / Krása / Posedlost - Česká moderna 1. poloviny 20. století

Výstava PRAVDA – KRÁSA – POSEDLOST (Osobnosti české moderny 1. poloviny 20. století ze sbírek galerie) ukazuje malířská a sochařská díla předních umělců, kterými se Galerie umění Karlovy Vary vždy chlubila v předchozí stálé expozici Českého umění 20. století.

Autor: MD Publikováno 8. 6. 2020 19:57

Kniha na červen 2020 Stefan Hertmans: Válka a terpentýn

Stefan Hertmans (nar. 1951) je vlámským spisovatelem, jehož dílo se za hranice autorovy rodné Belgie dostalo ve významné míře díky jeho dědečkovi. V roce 2014 autor dokončil a vydal svůj román – poctu dědečkovi u příležitosti stého výročí počátku Velké války. Autor dostal od svého prarodiče, nedlouho před jeho smrtí v roce 1981, deníky se vzpomínkami na dětství v chudinské čtvrti Gentu a zejména na Velkou válku, ve které byl třikrát vážně zraněn.

Autor: MD Publikováno 8. 6. 2020 19:53

Fotografie ze slavnosti udílení svátosti křtu a biřmování ve fotogalerii

Fotografie z nedělní slavnosti udílení svátosti křtu a biřmování si můžete prohlédnout ve farní webové fotogalerii.

Autor: MD Publikováno 7. 6. 2020 22:12

Program Noci kostelů ve Staré Roli

18-18,30 hodin: smyčcové kvarteto hráčů KSO pod vedením Tatiany Skalkové, 18,30 - 18,45 hodin: Rozdělání kadidla, 19 - 19,30 hodin: Jindřich Tolar - hudební okénko, 20 - 20,30 hodin: Chvilka klasické hudby: Martin Matuška – varhany, 21 - 21,30 hodin: schola - liturgický rok, 22 - 22,30 hodin: zpěvy z TAIZE.

Autor: MD Publikováno 4. 6. 2020 19:59

Nedělní zamyšlení Michala M. – Seslání Ducha svatého

Země pak byla pustá a prázdná, nad propastí byla tma a nad vodami se vznášel Boží Duch (Gen 1:2). Nějaký duch se vyskytoval už na úplném začátku. Byl tu, i když nikde nic nebylo, bylo jen pusto a prázdno. To byla asi nějaká latence, nějaká zatím neprojevenost. Podle wikipedie se ve Starém Zákoně pojem Duch svatý objevuje dvakrát. Má to být zřetelná a silně si uvědomovaná Boží přítomnost.

Autor: MD Publikováno 29. 5. 2020 19:43

Pozvánka na absolventský varhanní koncert Martina Matušky

Datum konání: 3. 6. 2020

Srdečně Vás zveme na absolventský koncert Martina Matušky u příležitosti ukončení studia hry na varhany na Konzervatoři v Teplicích. Koncert se koná ve středu 3. června 2020 v 18 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Horním Jiřetíně. Spoluúčinkují violistka Eva Mokrá a schola u kostela Nenebevstoupení Páně v Karlových Varech ve Staré Roli.

Autor: MD Publikováno 23. 5. 2020 21:17

Nedělní zamyšlení Miroslavy D., 7. neděle velikonoční

Dnes v našem kostele slavíme pouť, svátek Nanebevstoupení Páně. Díky svátku jsou dvě možnosti, jaké liturgické texty z evangelií vybrat pro dnešní nedělní zamyšlení – popis  Nanebevstoupení Ježíše nebo tzv. Ježíšovu velekněžskou modlitbu z Janova evangelia. Událost Nanebevstoupení si budeme připomínat při společném setkání v kostele, proto mi nyní dovolte věnovat se druhému textu, neboť i ten myslím stojí za pozornost.

Autor: MD Publikováno 22. 5. 2020 22:07

Biřmování a křest dospělých katechumenů

Datum konání: 7. 6. 2020

Dne 7. června bude  v našem kostele Nanebevstoupení Páně pan biskup Tomáš Holub udílet svátost křtu katechumenům a svátost biřmování jejím čekatelům.

Autor: MD Publikováno 17. 5. 2020 18:02

Nedělní zamyšlení Ondřeje D., 6. neděle velikonoční

V zamyšlení nad novozákonními texty předchozí neděle byla řeč o navigaci pro automobil. Navigace skutečně mnohé obtíže při pohybu odstraňuje. Jenže její použití vyžaduje řadu předběžných znalostí a dovedností, a tak ji obsluhovat zvládne pouze ten, kdo s mapami a s jejich využitím má nějaké zkušenosti.

Autor: MD Publikováno 16. 5. 2020 14:51