Farní autobusový výlet do Kadaně a na hrad Hasištejn

Datum konání: 21. 9. 2019

V sobotu 21.9. se uskuteční farní autobusový jednodenní výlet. Navštívíme klášter v Kadani, kde máme slíbenou komentovanou prohlídku. Poté bude rozchod v centru Kadaně, neboť zde bude právě probíhat akce Svatováclavské vinobraní. Bližší informace o vinobraní můžete nalézt zde. Před polednem přejedeme na oběd. Po obědě navštívíme zříceninu hradu Hasištejn. Cena výletu je 200 Kč za dospělého, 150 Kč za dítě. V ceně není strava. Výlet je vhodný i pro starší osoby, autobusem se dá dojet až k hradu.

Autor: MD Publikováno 5. 8. 2019 20:22

pozvánka na přednášku Křesťanské akademie - Mons. V. Malý "30. výročí sametové revoluce"

Datum konání: 30. 10. 2019

Křesťanská akademie Karlovy Vary a klub Paderewski Vás ve středu 30.10.2019 od 18 hodin zve do divadla Husovka na přednášku na téma 30. výročí sametové revoluce. Přednášet bude Mons. Václav Malý, římskokatolický duchovní a pomocný biskup pražský, signatář a mluvčí Charty 77, vězeň totalitního režimu Po přednášce bude následovat beseda!

Autor: MD Publikováno 16. 9. 2019 18:24

Pozvánka na diecézní pouť do Teplé

Datum konání: 14. 9. 2019

Přijměte srdečné pozvání na Diecézní pouť, která se bude konat v sobotu 14. září v premonstrátském klášteře v Teplé. Program pro mládež bude začínat 13. září. V sobotu 14. září začne program pouti v 9:45 u kříže před vchodem do kostela. Přednášku přislíbil P. Vojtěch Kodet, O.Carm. Mše svatá bude začínat v 14.00 hodin, po ní bude následovat společné blahopřání biskupu Františkovi k jeho 80. narozeninám.

Autor: MD Publikováno 8. 9. 2019 17:19

Farní příměstsko-pobytový tábor

Letošní příměstsko - pobytový tábor probíhal v nových prostorech. Tématem tábora bylo: "Život jako malířské plátno". Děti v rámci celotáborové hry listovaly knihami o umění a zkoumaly malíře i jejich díla. Téma se prolínalo i do mnoha her, ale na přání dětí se hrály hry osvědčené, na které se již celý rok těšily. Tábora se zúčastnilo 26 dětí a vedoucí opět já, manžel David a Blanka Peldová, která nám opět mimo jiné skvěle zajišťovala zdravotní servis.

Autor: MD Publikováno 5. 8. 2019 12:43

Z webové fotogalerie můžete přes odkaz "Instagram" vstoupit do farního Instagramového účtu

Z webové farní fotogalerie můžete kliknutím na odkaz "Instagram" vstoupit do farního Instagramového účtu "farnoststararole". Pod odkazem "Jiné fotky na Instagramu" najdete fotografie z jiných Instagramových účtu označené hashtagem " #farnost_strole". Na účet "farnoststararole" vkládají fotografie zejména farní teenageři.

Autor: MD Publikováno 5. 8. 2019 12:38

Fotografie z farního tábora můžete zatím sledovat na Instagramovém účtu "farnoststararole". Fotky tam vkládají táborníci. V dalších dnech budou fotky z tábora uveřejněny i na farní webové fotogalerii.

Autor: MD Publikováno 30. 7. 2019 22:45

Pozvánka na zářijovou přednášku KA - Mgr. Karel Hrdlička - "Židovská mystika"

Datum konání: 11. 9. 2019

Křesťanská akademie Karlovy Vary ve spolupráci s klubem Paderewski Vás zve ve středu 11.9.2019 od 17,30 hodin na přednášku Mgr. Karla Hrdličky "Židovská mystika". Přednáška se koná v divadle Husovka.

Autor: MD Publikováno 20. 7. 2019 19:00

Ve farní webové fotogalerii jsou fotografie z farního výletu na Boží Dar.

Autor: MD Publikováno 9. 6. 2019 20:12

Představujeme nového generálního vikáře Diecéze plzeňské P. Jakuba Holíka.

"Otce Jakuba s radostí a vděčností vítám v naší diecézi. Moc se těším na spolupráci s ním. Věřím, že podobně jako s P. Krzysztofem budeme i s P. Jakubem tvořit vzájemně se podporující tandem obohacený o rozdílnost našich přístupů. Nesmírně si také vážím velkorysosti biskupa Vojtěcha, který mi uvolněním Jakuba nezištně vyšel vstříc. Moc mu za to děkuji."   Biskup Tomáš

Autor: MD Publikováno 9. 6. 2019 18:52

Sbírka pro Filípka

Již po třetí jsme se připojili k benefičnímu dni, který se koná 8. 6. 2019 na Velkém Rybníku v Hroznětíně. Tento rok je sbírka určena pro Filípka, který je od narození vážně nemocný. Peněžní sbírka proběhla 2.6. 2019 v kostele ve Staré Roli a poté jsme se přemístili do kostela v Nové Roli. Na Filípka jsme vybrali částku 10 330 Kč. Částka bude odeslána na konto Filípka. Všem farníkům, kteří přispěli, děkujeme. Doufám a věřím, že příští rok se opět připojíme. L. Šustrová