Přednášky Křesťanské akademie opět obnoveny

V pátek 29.05.2020 od 19.00 hodin Vás zveme na faru v Rybářích na přednášku Budoucnost náboženství, náboženství budoucnosti. Přednášet bude Mgr. Bc. Filip H. Härtel, Ph.D filosof, teolog a pedagog na Institutu ekumenických studií na Evangelické teologické fakultě v Praze.

Autor: MD Publikováno 1. 5. 2020 21:01

Rozhodnutí biskupa Tomáše o praktických pravidlech pro uvolňování omezení

Po rozkliknutí nadpisu si můžete přečíst dokument plzeňského biskupství Pastorační pravidla pro uvolňování omezení týkající se bohoslužeb: 1/ Všeobecná pravidla stanovená ministrem zdravotnictví ČR 2/ Rozhodnutí diecézního biskupa o praktických pravidlech platných pro uvolňování omezení týkající se bohoslužeb v plzeňské diecézi

Autor: MD Publikováno 23. 4. 2020 22:12

Pašije podle Jana v domácím provedení

Na Velký pátek byly provedeny pašije podle Jana v domácích podmínkách ...

Autor: Petr Albrecht Publikováno 12. 4. 2020 0:17

Velikonoční výzdoba kostela Nanebevstoupení Páně

Můžete si prohlédnout krátkou fotoreportáž z dnešní velikonoční výzdoby kostela. Hortenzie jsou na přání a z peněz bývalé kostelnice paní Amalie Pospíšilové. Pan farář se rozhodl přání paní Pospíšilové ohledně květin splnit i u vědomí, že kostel bude bez lidí. Je to výzdoba v duchu Ignáce z Loyoly: „K větší cti a slávě Boží“.

Autor: MD Publikováno 11. 4. 2020 20:47

Smuteční oznámení

S lítostí oznamujeme, že zemřela paní Drahomíra Hámová, dlouholetá dirigentka pěveckého souboru Paleta a naše farnice.

Autor: MD Publikováno 3. 4. 2020 20:03

Biskup Tomáš Holub bude na mobilu pro ty, kteří v těchto dnech zažívají těžkosti

Máte obavy ze současné situace? Bojujete se strachem, co všechno přijde? Bojíte se o sebe nebo své blízké? Ztrácíte orientaci a směr pro svůj život? Jste z plzeňského či karlovarského kraje? Plzeňský biskup Tomáš Holub nabízí, že Vám bude naslouchat a hovořit s Vámi o Vašich těžkostech.

Autor: MD Publikováno 1. 4. 2020 17:22

Papež vyzval všechny křesťany, aby se tuto středu 25. března v poledne společně pomodlili

Svatý otec vyzval všechny křesťany, aby se ve středu 25. března v poledne spojili k modlitbě Otče náš. Plzeňský biskup Tomáš povzbuzuje, aby se  co nejvíce  věřících připojilo k této  společné modlitbě. Prosí o přeposlání této informace také bratřím a sestrám z jiných církví.

Autor: MD Publikováno 24. 3. 2020 18:52

Mimořádný pastýřský list vydal plzeňský biskup Tomáš Holub o čtvrté neděli postní

Sestry a bratři z naší plzeňské diecéze,

Autor: MD Publikováno 22. 3. 2020 21:31

Nedělení zamyšlení Tekakwithy (paní Petry Pospíšilové)

V prvním čtení jsme byli seznámeni s výběrem krále, David je prorokem Samuelem vybrán za budoucího panovníka Izraele. Bůh vybírá jinak a jiného, než by vybrali lidé. Z jiného úhlu pohledu, jiným viděním. Prorok – jinými slovy „vidoucí“ pomazává budoucího krále. V evangeliu Ježíš – kterému přiznáváme titul král, pomazává oči slepého, aby se z něj stal vidoucí. V evangeliu se role obrací. Král pomazává vidoucího.

Autor: MD Publikováno 21. 3. 2020 17:24

Biskup Tomáš vydá o 4. neděli postní pastýřský list

4. neděle postní nese pojmenování Laetare - Radostná. Plzeňský biskup u této příležitosti vydá svůj pastýřský list, kterým bude reagovat na současnou náročnou situaci.

Autor: MD Publikováno 21. 3. 2020 14:33