Letošní Noc kostelů

Noc kostelů se uskuteční v pátek 12. června 2020. Dle aktuálního plánu uvolňování omezení souvisejících s epidemií koronaviru bude možné přivítat příznivce Noci kostelů v mezích aktuálních opatření. Těšíme se na Vás v kostele Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli. Kromě prohlídky míst, kam se nelze za běžného provozu dostat, je pro Vás připraven stejně jako v předchozích letech bohatý program.

Autor: MD Publikováno 11. 5. 2020 17:04

Fotografie z brännballu u Pospíšilů ve farní fotogalerii

Ve farní webové fotogalerii a na farním Instagramu si můžete prohlédnout fotografie z bränballu u Pospíšilů.

Autor: MD Publikováno 11. 5. 2020 16:53

Nedělní zamyšlení Magdy J., 5. neděle velikonoční

Cestou necestou (Jan 14,6): Už vás někdy zklamal váš smysl pro orientaci ve městě či v přírodě? Milujete v lese turistické značky výrazných barev ve výšce očí? Stali jste se fanoušky aplikace mapy.cz? Od té doby, co jsem si pořídila do auta GPS navigaci, cítím se na svých cestách mnohem jistěji. Nerozhodí mě ani časté oznámení pronesené klidným vyrovnaným hlasem, že přepočítává a na nejbližší křižovatce nechť se prosím laskavě zastavím a obrátím do protisměru. Nebo tak nějak.

Autor: MD Publikováno 8. 5. 2020 20:04

Nedělení zamyšlení Luboše Pejsara, 2. neděle velikonoční

(Autor je pracovník odborného zacházení ve vězeňství - vychovatel) Jan 20,19-31 Milí přátelé, byl jsem osloven, jestli bych nenapsal nějaké zamyšlení k nedělní liturgii. Musím přiznat, že je to pro mě dost nekomfortní pro plachost a roztržitost v přemýšlení, kterými trpím. Nejsem rozený řečník. Snad mi odpustíte moje nedostatky. Na začátku učiním menší teoretické okénko a v druhé části se zamyslím nad smyslem Ježíšových ran.

Autor: MD Publikováno 18. 4. 2020 13:12

Nedělní zamyšlení Michala M., 3. neděle velikonoční

Vážení přátelé, příběh o cestě do Emauz je mi obzvlášť blízký. Také rád putuji pěšky krajinou z jednoho místa na druhé a rozmlouvám s kamarádem. Když jsem se probíral po internetu myšlenkami k tomuto tématu, dostalo se mi většinou popisu kritické, dnes by se řeklo krizové situace. Oba putující mají být úplně sklíčení, protože Ježíš zemřel na kříži a všechno je marnost. Žal jim prý zastřel zrak, a proto ho nepoznali. Ale takhle já to nevidím.

Autor: MD Publikováno 24. 4. 2020 20:58

Kurz pro amatérské chrámové hudebníky plzeňské diecéze

Vážení hudebníci plzeňské diecéze, při Biskupství plzeňském bude od října 2020 opět otevřen dvouletý kurz pro amatérské hudebníky plzeňské diecéze. Tento kurz bude probíhat pod odborným vedením M.Mu. Aleše Noska (regenschori plzeňské katedrály) ve spolupráci s MgA. Markétou Schley Reindlovou a Mgr. Petrem Strnadem. Nabízí komplexní vzdělání současným i budoucím chrámovým varhaníkům, sbormistrům a ředitelům kůrů.

Autor: MD Publikováno 5. 5. 2020 19:24

Triduum

Autor: MD Publikováno 8. 4. 2020 13:28

Nedělní zamyšlení Magdy Jůnové (5. neděle postní)

Minimálně dvakrát denně se aktualizují statistiky kvantifikující vývoj pandemie COVID 19. Dozvídáme se, kolik již bylo provedeno testů na přítomnost koronaviru, červené číslo vykazuje počet nakažených, zelené počet zotavených a černé číslo udává počet zemřelých. Doposud každým dnem tato čísla rostou. Kdy se strmý nárůst zastaví, nikdo neví. Život a smrt jako hlavní téma všech zpravodajských pořadů, život a smrt v přímém přenosu.

Autor: MD Publikováno 27. 3. 2020 14:14

Reflexe Michala nad evangeliem 4. nedělí postní

Krátká a zpozdilá úvaha na textem evangelia ze 4. neděle postní :-).

Autor: MD Publikováno 28. 3. 2020 23:06

Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

Jan 20,1-9  „Christus resurrexit! Resurrexit vere!“ „Kristus vstal z mrtvých! Opravdu vstal z mrtvých!“

Autor: MD Publikováno 11. 4. 2020 10:33