Úvod > O farnosti > Farní nástěnka

Farní nástěnka

Osobnost na červen 2020 - Eustachius Kugler
Josef Kugler se narodil jako syn rolníka a kováře. V učení na stavebního zámečníka v Mnichově utrpěl úraz pádem z lešení. Poranil si nohu, následky zranění trpěl celý život. V roce 1884 odešel ke svému švagrovi kováři do Reichenbachu v Horní Falci a u začal u něj pracovat.V Reichenbachu, v kostele, kde se konaly bohoslužby pouze nepravidelně, organizoval modlitbu růžence.
Akce na červen 2020 Pravda / Krása / Posedlost - Česká moderna 1. poloviny 20. století
Výstava PRAVDA – KRÁSA – POSEDLOST (Osobnosti české moderny 1. poloviny 20. století ze sbírek galerie) ukazuje malířská a sochařská díla předních umělců, kterými se Galerie umění Karlovy Vary vždy chlubila v předchozí stálé expozici Českého umění 20. století.
Kniha na červen 2020 Stefan Hertmans: Válka a terpentýn
Stefan Hertmans (nar. 1951) je vlámským spisovatelem, jehož dílo se za hranice autorovy rodné Belgie dostalo ve významné míře díky jeho dědečkovi. V roce 2014 autor dokončil a vydal svůj román – poctu dědečkovi u příležitosti stého výročí počátku Velké války. Autor dostal od svého prarodiče, nedlouho před jeho smrtí v roce 1981, deníky se vzpomínkami na dětství v chudinské čtvrti Gentu a zejména na Velkou válku, ve které byl třikrát vážně zraněn.
Kniha na květen 2020 - Jennifer Johnstonová: Kapitáni a králové
Jennifer Johnstonová: Kapitáni a králové
Akce na duben 2020 - Od práce k zábavě / Podoby volného času v umění 19. století
Od práce k zábavě / Podoby volného času v umění 19. století
Kniha na duben 2020 - Péter Esterházy: deník se sl. Inivkou
Péter Esterházy: deník se sl. Inivkou
Pašije podle Jana v domácím provedení
Na Velký pátek byly provedeny pašije podle Jana v domácích podmínkách ...
Kniha na prosinec 2018
Javier Cercas: Anatomie jednoho okamžiku: Autor je španělským prozaikem generace vyrovnávající se s dobou frankistické diktatury. Celosvětově (i v češtině) proslul románem Vojáci od Salamíny, který vypráví o prostém republikánském vojákovi, který daruje život jednomu vrcholných pohlavárů frankistických povstalců (aniž by z toho mohl mít a měl nějakou výhodu). Autor je přitahován historickými událostmi a v jejich rámci činy jednotlivců, které vybočují z očekávaných jednání.
Akce na prosinec 2018
Otakar Nejedlý, Dub v Lánech, 1921, GAVU – Opus magnum, od 4. 10. do 30. 12. 2018
Akce na říjen 2018
Velký obraz - Divadelní opony v českých zemích v 19. – 21. století, GAVU Cheb – Velká galerie od 4. 10. 2018 do 30. 12. 2018, kurátor Milan Kreuzzieger
Kniha na říjen 2018
Julio Llamazares: Slzy svatého Vavřince
Grafika a kresba ze sbírek GUKV v klíčových letech české historie 20. století
Osobnost na září 2018 - Joseph Müller
Joseph Müller narozen 19. 8. 1894 v Salmünsteru, Hesensko, Německo, zemřel 11. 9. 1944 v Brandenburgu na Havele, Braniborsko, Německokněz a mučedníkJosef Müller se narodil jako nejmladší ze sedmi dětí v rodině učitele.
Akce na prázdniny 2018
Třicet let festivalové atmosféry objektivem předních českých fotoreportérů
akce na měsíc červen 2018
Antonín Hudeček Opus magnum - Chalupy, 1906