Štítky:

Novější 1 3 41 82 122

Letnice - nedělní zamyšlení Standy Fialy

Datum konání: 19. 5. 2024

Pavle, Pavle, proč mě pronásleduješ? Co ti moje tělo provedlo? Co ti provedlo tvoje tělo? Koneckonců kdyby se toho tvého Bůh v dobrém rozmaru mírně nedotkl a ono se nesvalilo na zem, neuhodil ses  do hlavy, kdybys neoslepl, tak se asi nebylo kde rozsvítit, nebylo čím prozřít, co myslíš? Vždyť tělo je chrám Ducha. Tělo samozřejmě může být venkovská omšelá kaplička, do níž fouká a zatéká, ale také to může být katedrála.

Autor: MD Publikováno dnes v 9:42

Historik Lukáš Svoboda se už uzdravil, domluven termín komentované prohlídky centra KV

Datum konání: 2. 6. 2024

Zveme Vás na komentovanou prohlídku centra Karlových Varů, konkrétně třídy TGM, od Becherovky po hotel Thermal. Sejdeme se v neděli 2. června v 15 hodin u Becherovky. Doprovázet nás bude odborník na novověké dějiny a pracovník Muzea Karlovy Vary pan Lukáš Svoboda. Předchozí komentované prohlídky Karlových Varů s Lukášem Svobodou byly velmi inspirující, zábavné a hojně navštěvované.

Autor: MD Publikováno dnes v 10:39

Hudební odpoledne u Pospíšilů - koncert farních umělců

Datum konání: 23. 6. 2024

Na oslavu závěru školního roku srdečně zveme všechny kamarády a farníky z karlovarských farností na hudební odpoledne s koncerty farních umělců. Program akce: 11-13 hodin oběd, 13-14 hodin skupina Bluesouls (zpěvačka Ema Nováková a kytarista Jindřich Pospíšil), 14-15 hodin Tichá Kapela aneb Plechy-Dřeva -Střeva (rodina Tichých), 15-17 hod Postarší hudební skupina (kapela, která nehraje dechovku)+ jedno hudební překvapení odpoledne. Bude zajištěn oběd ( guláš) + maso na grilu + pití.

Autor: MD Publikováno včera v 21:16

Noc kostelů ve starorolském kostele - program akce

Datum konání: 7. 6. 2024

Přijďte i letos v pátek 7. 6. na Noc kostelů. Máme připravený bohatý program pro dospělé i pro děti- koncerty, tanečníky, zpěvy z Taizé, ochutnávku mešního vína, výtvarnou dílnu pro děti. Můžete si prohlédnout celý kostel včetně půdy s netopýry a včetně věže s historickými věžními hodinami a jejich strojem. Ve zvonici se můžete pokusit uspat kostelní zvon. Vloni během večera přišly dvě stovky návštěvníků. Těšíme se na Vás.

Autor: MD Publikováno včera v 19:56

Boží lid se probouzí - středeční komentář P. Martinka, SDB

Datum konání: 15. 5. 2024

„Biskup musí někdy kráčet až za lidem, protože samotné stádo má schopnost rozpoznávat nové cesty.“ (papež František)

Autor: MD Publikováno 16. 5. 2024 19:47

Do konce června můžete vyplnit Synodní dotazník

V I. etapě diecézní synody probíhá mapování situace diecéze. Od 1. 5. do 30. 6. 2024 se všichni z plzeňské diecéze mohou do tohoto mapování připojit vyplněním synodního dotazníku. Synodní dotazník lze vyplnit online i v papírové podobě. Dotazník je poměrně obsáhlý, není nutno odpovídat na všechny otázky. Je anonymní, s možností dobrovolného uvedení svého jména a kontaktu. Odkazy na online verzi dotazníku naleznete níže.

Autor: MD Publikováno 16. 5. 2024 19:42

Pronájem farního bytu - inzerát

Pronajmeme byt 1+1 o velikosti 35 m2, po rekonstrukci, ve zvýšeném přízemí cihlového domu na ulici Závodu míru č.p. 577. Vytápění centrální plynové. K bytu přináleží sklep. Byt je v klidné části města, v zahradě. Nájemné činí 7.000,- Kč + 1.200,- Kč poplatky za energie a služby. V bytě je k dispozici také chladnička a rozkládací postel. Kauce dva měsíční nájmy. Informace – Ing. Václav Záhořík – tel. 602475036

Autor: MD Publikováno 13. 5. 2024 21:21

Sedmý velikonoční týden

Datum konání: 12. 5. 2024 - 19. 5. 2024

Autor: vm Publikováno 12. 5. 2024 7:36

Příprava na akci Noc kostelů - proběhl úklid věže

Děkujeme všem, kteří se podíleli na úklidu věže a půdy před Nocí kostelů. Ve věži byla bohužel nalezena dřevomorka. Ve farní webové fotogalerii jsou fotografie.

Autor: MD Publikováno 11. 5. 2024 13:07

Ve farní webové fotogalerii jsou fotografie ze zahájení motorkářské sezony.

Datum konání: 8. 5. 2024

Motorkáři ve středu 8. května oslavili tradiční zahájení nové sezóny v Karlovarském kraji. Sraz všech motorkářů byl v 10 hodin na parkovišti u hypermarketu Globus. Následoval hromadný přesun na motomši do Staré Role. Další zastávkou byla Březová u Sokolova, kde se jezdci sešli u městské hřbitovní kaple. Zde měli příležitost k uctění památky těch, kteří už nejsou mezi námi. Po ceremonii se následovala společná vyjížďka, která byla naplánována na tradiční trasu do Chebska.

Autor: MD Publikováno 11. 5. 2024 12:58

Novější 1 3 41 82 122