Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Akce měsíce března 2024 - výstava JAN SÁGL – ZAHRADNÍ PARTITURY

Akce měsíce března 2024 - výstava JAN SÁGL – ZAHRADNÍ PARTITURYDatum konání:
8.3.2024
Datum ukončení:
21.4.2024

 

JAN SÁGL – ZAHRADNÍ PARTITURY

8. 3. 2024 – 21. 4. 2024

Galerie umění Karlovy Vary, Goethova stezka 6, Karlovy Vary

Kurátorka: Duňa Slavíková

 Zahradní partitury obr. 1.jpgVýstava představuje soubor prací významného fotografa Jana Ságla (1942), který se od roku 1979 věnuje umělecké barevné fotografii.  Autorova tvorba je vystavována v renomovaných galeriích na celém světě. Ságl spolupracuje i se zásadními mezinárodními časopisy jako National Geographic, Smithsonian Magazine či Geo. Výstavu nazvanou Zahradní partitury tvoří pět volných cyklů velkoformátových fotografií tištěných na papíře i na plátně s přírodní tématikou. Autor fotografuje místa, která zná a sleduje je v jejich proměnách a různých ročních obdobích, přitahujících jej rytmizací tvarové a barevné skladby i jedinečnou atmosférou. V jeho krajinách nacházíme velkorozměrné detaily květin i prostranství volné krajiny, obojí prožívané jako kontemplace vnitřní svobody. Černobílý lyrický cyklus vlaštovek na drátě je přechodem k cyklům fotografií obdělávaných užitkových chřestových a chmelových polí.  Jan Ságl krajinu zaznamenává od jara až do podzimu, fotografie postihují její měnící se a pozoruhodné horizontální a vertikální struktury.

Zdroj textu:

Zahradní partitury obr. 2.jpghttps://www.galeriekvary.cz/show-item/jan-sagl-zahradni-partitury/

Zdroj obrázků:

https://www.galeriekvary.cz/wp-content/uploads/2017/03/006-300x300.jpg

https://www.galeriekvary.cz/wp-content/uploads/2017/03/Bez-nazvu-1-300x300.jpg