Novější 1 3 15 29 43

nedělní zamyšlení Ester N. - 3. neděle postní

Datum konání: 7. 3. 2021

Do místnosti přijde člověk bez roušky či respirátoru s komentářem, že se nenechá nikým omezovat a nenechá si brát svou svobodu. Pokud patříte mezi ty, kteří nařízení respektují a ochranné pomůcky nosí, tak možná zalapáte po dechu nejen kvůli omezenému přístupu vzduchu způsobenému zakrytím dýchacích cest…

Autor: MD Publikováno dnes v 13:35
Doposud nekomentováno.

Slovo pana faráře Müllera k 2. neděli postní

Datum konání: 28. 2. 2021

Rád bych se dnes zastavil u prvního čtení. V zamyšlení paní Jany pro webové stránky farnosti zaznívá věta, kterou jsem již slyšel mnohokrát, a může se zdát, že se jistým způsobem opakuje i v dnešním 2. čtení z pera apoštola Pavla: „Bůh ušetřil Izáka a přijal jako zástupnou oběť za něj berana, ale Ježíše neušetřil.“ Co si o tom všem myslet? Když setrváme u Abrahámova příběhu, pak i když má šťastný konec v mysli mnoha dnešních, i věřících lidí, zůstává jakási pachuť.

Autor: MD Publikováno 2. 3. 2021 12:01

Týden po 2. neděli postní

Datum konání: 28. 2. 2021 - 7. 3. 2021

Autor: vm Publikováno 27. 2. 2021 20:29

Nedělní zamyšlení paní Jany Vacíkové - 2. neděle postní

Datum konání: 28. 2. 2021

Prožíváme teď obzvlášť těžkou dobu. Ohrožení těžkým průběhem onemocnění způsobeného relativně novým koronavirem covid 19 je každodenní realita již několik měsíců. Ohrožení chaotickými a nekoncepčními projevy vlády je podobně frustrující. V žalmu jsme slyšeli: „Drahocenná je v Hospodinových očích smrt jeho zbožných.“  V Renčově překladu: „Příliš je drahá v očích Páně smrt těch, kdo jsou mu oddáni.“ Jsme my Bohu oddáni?

Autor: MD Publikováno 27. 2. 2021 11:39

Slovo pana faráře Müllera k 1. neděli postní

Datum konání: 21. 2. 2021

Paní Petra se ve svém zamyšlení pro webové stránky farnosti věnuje prvnímu čtení. Současnou situaci, kterou prožíváme pod vlivem koronavirové pandemie, přirovnává k pobytu v arše. V závěru svého zamyšlení říká: „Tak jako Noe čekal nový začátek a vlastně celý Izrael ve Starém zákoně čekal nový začátek, tak jej čekáme i my.“ Noemův pobyt v uzavřeném korábu stejně jako očekávání nového začátku jsou motivy, které se objevují i v evangeliu. I když se mi zdá, že jistý rozdíl zde je.

Autor: MD Publikováno 23. 2. 2021 19:12

Nedělní zamyšlení Petry P. - 1. neděle postní

Datum konání: 21. 2. 2021

Právě jsme vstoupili do postní doby.  Možná je pro mnohé z nás očekáváním nového počátku a asi každý z nás si přeje prožít Velikonoce „už normálně“. Minulý rok jsme Velikonoce prožívali už pod vlivem vládních restrikcí z důvodu epidemie koronaviru. Byli jsme vyplašení, vystrašení z toho, jak epidemie proběhne, zda se dotkne nás, našich životů, životů našich blízkých. Přáli jsme si, aby to bylo brzy za námi, a snažili jsme se chovat zodpovědně. Tomu bylo podřízeno i slavení Velikonoc.

Autor: MD Publikováno 19. 2. 2021 19:34

Pozvánka pro veřejnost k udílení popelce

Datum konání: 17. 2. 2021

Tahle doba je těžká a potřebuje symboly. Popel je symbolem naší slabosti a pomíjivosti, ale i naděje a nového začátku. Proto plzeňský biskup Tomáš Holub zve na Popeleční středu 17. února, abyste si i vy nechali posypat hlavu popelem. A je to fakt pro všechny ❤️. Do kostela ve Staré Roli si pro popelec můžete přijít ve středu 17.2.2021 od 15-16 hodin a od 19-20 hodin.

Autor: MD Publikováno 11. 2. 2021 21:15

Zamyšlení pana faráře Müllera k 6. neděli v mezidobí

Datum konání: 14. 2. 2021

Musím se přiznat, že do poslední chvíle jsem vůbec nevěděl, co nabídnout k popřemýšlení. Paní Bára se rozhodla, že pro webové stránky farnosti nastuduje předpisy, které zaznívají v Levitiku a spojí je s evangelijním uzdravením malomocného. A vše aktuálně propojí s koronavirovou pandemií. Zdá se, že na mne zbyl apoštol Pavel. Jenomže dnešní úryvek je vytržen z kontextu a dotýká se problému, který se nám jeví jako něco, co nás nepálí. Ale zkusím to.

Autor: MD Publikováno 15. 2. 2021 20:15

6. týden v mezidobí

Autor: vm Publikováno 13. 2. 2021 20:22

Zamyšlení paní Báry V. - 6. neděle v mezidobí

Datum konání: 14. 2. 2021

Lv 13, 1-2. 45-46 Krásné a aktuální téma! Jako první mne napadlo, že Mojžíš řešil malomocenství a my řešíme už skoro rok Covid-19. Dříve vodili nemocné k veleknězi – dnes spoléháme spíše na naše zdravotnictví. Tehdy chodili malomocní v roztrhaných šatech s rozpuštěnými vlasy a zahalenými vousy – to bychom dnes viděli malomocného v každém bezdomovci nebo hipíkovi.Tak jako tehdy malomocní, tak i dnes „coviďáci“ končí v izolaci, v tom je situace stejná.

Autor: MD Publikováno 12. 2. 2021 23:04

Novější 1 3 15 29 43