Úvod > O farnosti > Převzato

Převzato

Datum konání: -
Příspěvek biskupa Tomáše k problematice genderu.
Bratři a sestry z naší plzeňské diecéze, pojem „gender“ je v posledních dnech skloňován více než kdy jindy. Diskuse o ratifikaci Istanbulské úmluvy, která je s problematikou genderu významně spojena, zmobilizovala některé skupiny křesťanů k velkým akcím a probudila mnoho emocí. Po vyslechnutí mnoha z vás, kteří prožívají značnou zmatenost v uchopení tohoto tématu, jsem se rozhodl zveřejnit svá východiska, na základě kterých se v této problematice usiluji orientovat já.
Videozáznam přednášky Laurence Freemana: Vybrat si mezi nadějí a iluzí
Laurence Freeman, OSB je anglický benediktinský mnich, ředitel Světového společenství pro křesťanskou meditaci. Záznam z kostela Pražského Jezulátka.
Datum konání: -
Gender lze od radikálních ideologií oprostit.
Sociolog Jan Spousta vysvětluje pro čtenáře Katolického týdeníku, co znamenají pojmy "gender", "genderová studia" nebo tzv. "genderová ideologie".
Datum konání: -
Článek Tomáše Halíka v Lidových novinách, pokračující polemika o kázání P. Piťhy:
HALÍK: Klaus hájí neobhajitelné, vystřílel do mne celý zásobník svých ‚nepěkných slovíček‘
Datum konání: -
Helsinský výbor vyzval 18.10.2018 Parlament k ratifikaci Istanbulské úmluvy.
Český helsinský výbor (ČHV) vyzval 18.10. 2018 Parlament, aby souhlasil s Istanbulskou úmluvou proti násilí na ženách.
Diskuze na ČRo v pořadu Vertikála, z neděle 14.10.2018
Diskuze na ĆRo v pořadu Vertikála o obsahu kázání Mons. Petra Piťhy 28. září v katedrále sv. Víta , účastníci diskuze: biskupský vikář Jan Balík, právnička Veronika Ježková z centra léčby domácího násilí proFem, šéfredaktor webu "Manipulátoři" Jan Cemper, římskokatolický farář Romuld Štěpán Rob, jeden z autoru dokumentů "Z lásky nenávist".
Rozhovor s Tomášem Holubem: Církev musí dát mladým důvěru
Rozhovor s biskupem Tomášem Holubem o průběhu Synody o mladých lidech, diskutovaných tématech a atmosféře jednání.
Kázání, nebo horor?
Homosexuálové budou vládnout.‘ Skandální kázání nelze přejít, kritizuje projev kněze Halík
Datum konání: -
Biskup Tomáš vystoupila na synodě o mládeži.
Biskup Tomáš Holub vystoupil 4. října na synodě se svým příspěvkem. Text příspěvku zveřejňujeme v plném znění.
Datum konání: 13. října 2018 -
Setkání mladých Karlovarského kraje, 13.10. 2018, fara ve Skalné u Chebu
O svědectví svého života se nejen slovem, ale i písněmi přijede podělit oblát P. Martin Sedloň OMI. Ke společné i soukromé modlitbě se necháme inspirovat Žalmem 119, nechybět bude ani workshop, možnost sdílení, poznávání sebe i druhých, duchovního rozhovoru a mnoho dalších.
Datum konání: 30. září 2018 -
Pozvánka na poutní mši svatou k 25. výročí znovuvysvěcení kostela sv. Michaela v Nové Roli
V neděli 30.9.2018 Vás zveme od 10,30 hodin na poutní mši svatou k 25. výročí znovuvysvěcení kostela sv. Michaela v Nové Roli.
Datum konání: 15. září 2018 -
Diecézní pouť do Teplé
Přijměte srdečné pozvání na Diecézní pouť, která se bude konat v sobotu 15. září od 9.45 hodin v premonstrátském klášteře v Teplé. Program pro mládež bude probíhat již od pátečního večera a skončí v neděli obědem.
Dopis papeže Františka všem věřícím, ze dne 20.8.2018
„Trpí-li jeden úd, trpí s ním všechny ostatní údy.“ To jsou slova, jimiž začíná List papeže Františka Božímu lidu zveřejněný 20. srpna 2018. Papež se v něm vyjadřuje k situaci sexuálních zločinů, které mají na svědomí katoličtí duchovní. Jedná se o první dopis papeže, který je adresován více než miliardě křesťanů po celém světě. V minulosti byly podobné vzkazy adresovány věřícím a duchovním v jednotlivých zemích. Text listu je přiložen v plném znění.
Datum konání: 15. září 2018 -
Diecézní pouť Teplá