Úvod > O farnosti > Nedělní zamyšlení

Nedělní zamyšlení

Nedělní zamyšlení Michala M. – Seslání Ducha svatého
Země pak byla pustá a prázdná, nad propastí byla tma a nad vodami se vznášel Boží Duch (Gen 1:2). Nějaký duch se vyskytoval už na úplném začátku. Byl tu, i když nikde nic nebylo, bylo jen pusto a prázdno. To byla asi nějaká latence, nějaká zatím neprojevenost. Podle wikipedie se ve Starém Zákoně pojem Duch svatý objevuje dvakrát. Má to být zřetelná a silně si uvědomovaná Boží přítomnost.
Nedělní zamyšlení Miroslavy D., 7. neděle velikonoční
Dnes v našem kostele slavíme pouť, svátek Nanebevstoupení Páně. Díky svátku jsou dvě možnosti, jaké liturgické texty z evangelií vybrat pro dnešní nedělní zamyšlení – popis  Nanebevstoupení Ježíše nebo tzv. Ježíšovu velekněžskou modlitbu z Janova evangelia. Událost Nanebevstoupení si budeme připomínat při společném setkání v kostele, proto mi nyní dovolte věnovat se druhému textu, neboť i ten myslím stojí za pozornost.
Nedělní zamyšlení Ondřeje D., 6. neděle velikonoční
V zamyšlení nad novozákonními texty předchozí neděle byla řeč o navigaci pro automobil. Navigace skutečně mnohé obtíže při pohybu odstraňuje. Jenže její použití vyžaduje řadu předběžných znalostí a dovedností, a tak ji obsluhovat zvládne pouze ten, kdo s mapami a s jejich využitím má nějaké zkušenosti.
Nedělní zamyšlení Magdy J., 5. neděle velikonoční
Cestou necestou (Jan 14,6): Už vás někdy zklamal váš smysl pro orientaci ve městě či v přírodě? Milujete v lese turistické značky výrazných barev ve výšce očí? Stali jste se fanoušky aplikace mapy.cz? Od té doby, co jsem si pořídila do auta GPS navigaci, cítím se na svých cestách mnohem jistěji. Nerozhodí mě ani časté oznámení pronesené klidným vyrovnaným hlasem, že přepočítává a na nejbližší křižovatce nechť se prosím laskavě zastavím a obrátím do protisměru. Nebo tak nějak.
Zamyšlení Petry Pospíšilové k 4. neděli velikonoční
V dnešních liturgických textech se objevuje připodobnění k ovcím a pastýři. V evangeliu se Ježíš připodobňuje k pastýři pečujícímu o své ovečky. V žalmu je k tomuto pastýři připodobněn Hospodin. U žalmu bych se dnes ráda zastavila, je můj oblíbený.
Nedělní zamyšlení Michala M., 3. neděle velikonoční
Vážení přátelé, příběh o cestě do Emauz je mi obzvlášť blízký. Také rád putuji pěšky krajinou z jednoho místa na druhé a rozmlouvám s kamarádem. Když jsem se probíral po internetu myšlenkami k tomuto tématu, dostalo se mi většinou popisu kritické, dnes by se řeklo krizové situace. Oba putující mají být úplně sklíčení, protože Ježíš zemřel na kříži a všechno je marnost. Žal jim prý zastřel zrak, a proto ho nepoznali. Ale takhle já to nevidím.
Nedělení zamyšlení Luboše Pejsara, 2. neděle velikonoční
(Autor je pracovník odborného zacházení ve vězeňství - vychovatel) Jan 20,19-31 Milí přátelé, byl jsem osloven, jestli bych nenapsal nějaké zamyšlení k nedělní liturgii. Musím přiznat, že je to pro mě dost nekomfortní pro plachost a roztržitost v přemýšlení, kterými trpím. Nejsem rozený řečník. Snad mi odpustíte moje nedostatky. Na začátku učiním menší teoretické okénko a v druhé části se zamyslím nad smyslem Ježíšových ran.
Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
Jan 20,1-9  „Christus resurrexit! Resurrexit vere!“ „Kristus vstal z mrtvých! Opravdu vstal z mrtvých!“
Zamyšlení Ondřeje nad texty Květné neděle aneb Sedm obrazů (ne)důvěry
Ústředním textem Květné neděle jsou pašije podle Matouše, často v kostele inscenované jako dramatizované čtení. Rozsáhlý text obsahuje základní teze křesťanské víry a dovoluje též zamyslet se nad podstatou důvěry, důvěry v sebe, důvěry v druhé, důvěry v Boha. Pokusme se společně projít si zastavení na cestě Ježíše ke smrti na kříži právě s důrazem na otázku důvěry.
Datum konání: -
Nedělní zamyšlení Magdy Jůnové (5. neděle postní)
Minimálně dvakrát denně se aktualizují statistiky kvantifikující vývoj pandemie COVID 19. Dozvídáme se, kolik již bylo provedeno testů na přítomnost koronaviru, červené číslo vykazuje počet nakažených, zelené počet zotavených a černé číslo udává počet zemřelých. Doposud každým dnem tato čísla rostou. Kdy se strmý nárůst zastaví, nikdo neví. Život a smrt jako hlavní téma všech zpravodajských pořadů, život a smrt v přímém přenosu.