Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > Křesťanská akademie

Křesťanská akademie

Datum konání: 5. května 2024 -
Nedělní komentovaná prohlídka s Lukášem Svobodou se pro nemoc ruší.
Nedělní komentovaná prohlídka centra Karlových Varů se pro nemoc Lukáše Svobody ruší. Brzy Vám sdělíme náhradní termín.
Datum konání: 5. května 2024 -
Nenechte si ujít - prohlídka K. Varů s odborných výkladem Mgr. Lukáše Svobody
Křesťanská akademie Karlovy Vary Vás zve na prohlídku Karlových Varů (od Becherovky po Thermal) s odborným výkladem Mgr. Lukáše Svobody. Akce se koná v neděli 5. května od 15 hodin. Sraz je před Muzeem Becherovky.
Datum konání: 16. března 2024 -
Postní duchovní obnova s Lukášem Bujnou
Římskokatolická farnost Karlovy Vary – Stará Role a Křesťanská akademie Karlovy Vary Vás zvou v sobotu 16. 3. 2024 od 9 hodin do kostela Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli na duchovní obnovu s tématem "Vzorce obrácení, které narušují vztahy" na základě knihy Anselma Grüna: "Proč pořád jen já?". Duchovní obnovu povede Mgr. Lukáš Bujna plzeňský biskup Církve československé husitské, básník a blogger.
Datum konání: 28. září 2023 -
zítřejší autobusový výlet do Plzně, prohlídka Velké i staré synagogy a mikve
Časy odjezdů autobusu jsou níže. Od kostele ve Staré Roli se odjíždí v 8 hodin. Bude nás doprovázet oblíbený Karel Hrdlička. Prohlédneme si Velkou i starou synagogu a mikve v Rabínském domě. Cena zájezdu je 350 Kč/dospělý a 200 Kč/dítě do 15 let. V ceně je zahrnuta doprava autobusem, průvodce, vstupy.
Datum konání: 21. května 2023 -
Další prohlídka drahovického hřbitova s odborným historickým výkladem Lukáše Svobody
Křesťanská akademie Karlovy Vary Vás zve v neděli 21. května od 15 hodin na v pořadí již třetí pokračování prohlídky drahovického hřbitova s odborným historickým výkladem Mgr. Lukáše Svobody. První dvě prohlídky měly velký úspěch a pro velké množství zajímavostí na karlovarském hřbitově se zatím nepodařilo projít hřbitov celý. Nenechte si uniknout další setkání s historikem a seznamte se s mnoha příběhy a pozoruhodnostmi drahovického hřbitova.
Datum konání: 4. března 2023 -
Již příští sobotu duchovní obnova s farářkou husitské církve prof. Ivanou Noble
Římskokatolická farnost Karlovy Vary – Stará Role a Křesťanská akademie Karlovy Vary Vás zvou na duchovní obnovu s tématem obrácení: "Co to znamená dělat věci obráceně". Akce se koná v sobotu 4. 3. 2023 od 9 hodin v kostele Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli. Duchovní obnovu povede farářka Církve československé husitské, teoložka, malířka a básnířka prof. Ivana Noble, PhD.
Datum konání: 19. listopadu 2022 -
Další výlet s geologem panem Rojíkem
Přáním účastníků červnového výletu s geologem panem Rojíkem bylo navštívit pana Rojíka přímo na jeho pracovišti, což se podařilo domluvit! Křesťanská akademie Karlovy Vary Vás tímto srdečně zve v sobotu 19. 11. 2022 na setkání s geologem panem Petrem Rojíkem, tentokrát v Sokolovském zámku - muzeu. Sraz v 9,50 hodin na nádvoří zámku - muzea. Provedou nás dva stálí průvodci, pan Rojík se volně přidá. Prohlídky trvají s přeskupováním lidí 2 x 45 minut.
Datum konání: 19. října 2022 -
benefiční přednáška Moje mise s Lékaři bez hranic
Křesťanská akademie Karlovy Vary Vás zve na benefiční přednášku s promítáním "Moje mise s lékaři bez hranic", kterou přednese PharmDr. Stanislav Havlíček. Tato přednáška se koná ve středu 19. 10. 2022 od 17 hodin v sále Krajské knihovny v Karlových Varech - Dvory. Program bude doprovázen hudební skupinou Trio Arpeggio.
Datum konání: 20. listopadu 2021 -
Duchovní obnova s jezuitou P. Patrikem Kovalem "Mám touhu potkat Boha"
Vážení a milí příznivci KA,ve spolupráci s farností Ostrov nad Ohří jsme pro vás připravili duchovní obnovu s páterem Patrikem Kovalem. V kostele je nutno mít nasazenou roušku a dodržet aspoň minimální odstup, nicméně místa je tu dost pro všechny... Doufám, že dorazíte v hojném počtu - budu se těšit! S pozdravem Bára Volfová
Datum konání: -
Zrušení přednášky Ing. Radka Hrdličky "České poutní cesty" z důvodu nemoci přednášejícího
Přednáška Ing. Radka Hrdličky "České poutní cesty" plánovaná na 14.2.2020 se nekoná, chřipková epidemie dostihla i přednášejícího.
Datum konání: 24. ledna 2020 -
Pozvánka na přednášku pana Zbyňka Nohy - Čína, jak jsem ji směl poznat
Křesťanská akademie Karlovy Vary Vás v pátek 24.1.2020 zve od 19 hodin na faru v Rybářích na přednášku karlovarského rodáka "Čína, jak jsem ji směl poznat". Pan Zbyněk Noha působil v Číně řadu let jako zástupce velvyslance v Pekingu a jako generální konzul v Chengdu. Je také absolventem šanghajské China international Europa Business School.
Datum konání: 23. listopadu 2019 -
Podzimní farní duchovní obnova na téma Duch svatý v mém životě a v životě farnosti:
Římskokatolická farnost Karlovy Vary Stará Role a Křesťanská akademie Karlovy Vary Vás zvou v sobotu 23. 11. 2019 od 9.00 hodin do kostela Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli na duchovní obnovu na téma Duch svatý v mém životě a v životě farnosti. Obnovu povede Mons. ThDr. Michael Slavík, biskupský vikář pro pastoraci v pražské arcidiecézi, děkan Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze a člen společnosti pro církevní právo.
Datum konání: 30. října 2019 -
pozvánka na přednášku Křesťanské akademie - Mons. V. Malý "30. výročí sametové revoluce"
Křesťanská akademie Karlovy Vary a klub Paderewski Vás ve středu 30.10.2019 od 18 hodin zve do divadla Husovka na přednášku na téma 30. výročí sametové revoluce. Přednášet bude Mons. Václav Malý, římskokatolický duchovní a pomocný biskup pražský, signatář a mluvčí Charty 77, vězeň totalitního režimu Po přednášce bude následovat beseda!
Datum konání: 11. září 2019 -
Pozvánka na zářijovou přednášku KA - Mgr. Karel Hrdlička - "Židovská mystika"
Křesťanská akademie Karlovy Vary ve spolupráci s klubem Paderewski Vás zve ve středu 11.9.2019 od 17,30 hodin na přednášku Mgr. Karla Hrdličky "Židovská mystika". Přednáška se koná v divadle Husovka.
Datum konání: 19. října 2018 -
Přednáška Křesťanské akademie Turínské plátno, přednáší Mons. František Radkovský
Křesťanská akademie Karlovy VaryvVás srdečně zve na přednášku Turínské plátno - němý, ale výmluvný svědek Kristovy smrti a zmrtvýchvstání, kterou přednese emeritní plzeňský biskup Mons. František Radkovský. Přednáška se koná v pátek 19.10.2018 od 19.00 hodin na faře v Rybářích.
Datum konání: 11. září 2018 -
Pozvánka Křesťanské akademie na přednášku Mgr. Karla Hrdličky
Křesťanská akademie Karlovy Vary Vás  zve v pondělí 17.9.2018 v 18.00 hodin do divadla Husovka na třetí díl úspěšné přednášky  Mgr. Karla Hrdličky "Vývoj Státu Izrael od šedesátých let do současnosti", kterou přednese pedagog, cestovatel a odborník na dějiny i současnost Státu Izrael.    
Datum konání: 4. dubna 2018 -
pozvánka na přednášku Mgr. Karla Hrdličky
"Stát Izrael - kořeny, vznik a vývoj do současnosti"
Datum konání: 16. března 2018 -
Datum konání: 19. ledna 2018 -
Datum konání: -