Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Akce měsíce - výstava JAN POHRIBNÝ – SPI-RITUÁLNÍ KRAJINA / SPI-RITUAL LANDSCAPE

Akce měsíce - výstava JAN POHRIBNÝ – SPI-RITUÁLNÍ KRAJINA / SPI-RITUAL LANDSCAPEDatum konání:
10.12.2023
Datum ukončení:
7.1.2024

JAN POHRIBNÝ – SPI-RITUÁLNÍ KRAJINA /          SPI-RITUAL LANDSCAPE

Galerie umění Karlovy Vary - výstava od 10.11.2023 do 07.01.2024

 

 

akce prosinec Obrázek1.jpgKarlovarská galerie umění ve spolupráci se Severočeskou galerií výtvarných umění v Litoměřicích připravila výstavu fotografií Jana Pohribného (1961). Jan Pohribný se po absolutoriu Katedry fotografie FAMU etabluje již více než čtyřicet let jako jeden z nejuznávanějších fotografů u nás, stal se prezidentem Asociace profesionálních fotografů ČR a je držitelem mnoha našich i zahraničních ocenění. Hlavním tématem jeho tvorby je reflexe vztahu člověka k přírodě – již ve svých tvůrčích počátcích byl ovlivněn land artem. Ve své volné fotografické tvorbě autor krajinu dotváří nejčastěji světlem. Přirozený kolorit krajiny doplňuje citlivou barevností umělého světla, různými filtry nebo jej výjimečně upravuje v postprodukci. Aktuální výstavu tvoří fotografické realizace z let 1988–2022, představeno bude několik cyklů s odlišnými přístupy ke krajinářské fotografii. Hlavní roli vždy hraje krajina, a to buď krajina Akce prosinec Obrázek2.jpgprehistorických posvátných míst a megalitických památek Evropy a Asie, které Pohribný dotváří světlem či přírodním pigmentem, nebo krajina s inscenovanou figurou. Autor do krajiny také vstupuje geometrickými světelnými objekty a tvary.

 

Zdroj textu: https://www.galeriekvary.cz/show-item/jan-pohribny-spi-ritualni-krajina-spi-ritual-landscape /

Akce prosinec Obrázek3.jpgZdroj obrázků: https://www.galeriekvary.cz/wp-content/uploads/2023/10/Jan-Pohribny_Silencio-2004-1-300x234.jpg

https://www.galeriekvary.cz/wp-content/uploads/2023/10/Gochang-Dosan-ri-36-300x200.jpg, https://www.galeriekvary.cz/wp-content/uploads/2023/10/cosmos-132x300.jpg