Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > informace o průběhu pastorační rady 15. května 2023

informace o průběhu pastorační rady 15. května 2023Datum konání:
15.5.2023

Informace o průběhu  pastorační rady 15. května 2023

 

Přítomni: V. Müller, J. Kaplan, P. Pospíšilová,  B. Magliová, P. Albrecht, B.Volfová,

Nepřítomni: L. Pavelec, M. Zámečníková,  E. Nováková

 

 • Krajským zastupitelstvem byl schválen projekt založení církevní MŠ a ZŠ v Karlových Varech. Škola bude patrně sídlit v budově bývalé zemědělské školy v Dalovicích. Projekt je podporován plzeňským biskupstvím. Karlovarský kraj je jediný kraj v ČR, kde dosud není žádná církevní škola.
 • 21. 5. 2023 akce pracovně nazvaná „sejdeme se na hřbitově“, organizovaná Křesťanskou akademií Karlovy Vary. Půjde o další pokračování prohlídky hřbitova s odborným komentářem historika karlovarského muzea pana Lukáše Svobody.
 • 26. 5. 2023 19,00 přednáška KA – V. Němec, přednáška Politické myšlení Hannah Arendtové a jeho aktualita, fara Rybáře
 • 27. 5. 2023 oslavy třicetin plzeňské diecéze. Zástupci farností přivezou na oslavy symbolický kelímek se zeminou ze své farnosti spolu s vybraným regionálním produktem. V naší farnosti se mohou přihlásit lidé, kteří mají zájem se zúčastnit oslav a předání darů. Za naši starorolskou a novorolskou farnost předáme jako symbolický dar porcelánovu vázu, výrobek porcelánky THUN, NOvá Role..
 • Noc kostelů 2. 6. 2023, 15. výročí, dolaďování chystaného bohatého programu. Zodpovědná osoba P. Albrecht..
 • 10. 6. 2023 farní odpoledne u Pospíšilů, grilování, brandball,  závěr školního roku, den dětí – všechno.
 • 23. 7. 2023 bude v kostele sv. Anny v Sedleci od 10 hodin pro všechny karlovarské farnosti slavnostní společná mše celebrovaná biskupem Tomášem Holubem. Bude udílena svátost biřmování.
 • Tábor u Pospíšilových, 5. - 13. 8. 2023, buchty a jiné dobroty vítány, také vítány věci do závěrečné aukce pro děti (výlet do Nových Hamrů – Kaplanovi).
 • Námět paní Zámečníkové – péče o seniory, nabídka pomoci. Schází se, jak je podpořit. Možnost setkávání na faře. Dobrovolníci do nového domu pro seniory se speciální péčí „Proseneo“, potřebují si s někým popovídat, rozptýlit se.
 • 28. 9. 2023 farní výlet do Plzně, v doprovodu historika pana Hrdličky, který nás provede plzeňskou židovskou Starou synagogou a Novou synagogou. Dále navštívíme plzeňskou katedrálu. Oběd bude ve známé hospodě Na Spilce, v areálu pivovaru.
 • Podzimní duchovní obnova – pozveme L. Bujnu?
 • 12. – 26. 9. 2023 pan farář dovolená, plánování zástupu.