Úvod > O farnosti > Aktuality > Informace o průběhu pastorační rady 26. února 2019

Informace o průběhu pastorační rady 26. února 2019

26.2.2019

Informace o průběhu pastorační rady 26. února 2019

• modlitba
  • přivítání

• Zhodnocení uplynulých akcí

Farní rožnění: navštívilo cca 65 osob (z toho 20 dětí), hodnoceno pozitivně, z hlediska náročnosti přípravy a průběhu to bylo méně náročné než celá zabíjačka.

• Co nás čeká
  1. 2. popeleční středa – mše v 18:00, po mši zazní zpěvy z Taizé
  2. 3. 10:00 společná pontifikální bohoslužba v kostele sv. Máří Magdalény
  3. - 9. 3. duchovní obnova
  4. 3. neděle 14:00 misijní vyrábění
  5. 3. neděle - mše se zaměřením na děti, po mši svaté prodej výrobků z misijního vyrábění
    • 17:00 benefiční koncert ve Staré Roli – v podání souboru Collegium Musicum Staňkov zazní Stabat Mater od B. Pergolesiho

Do konce dubna by měl být postaven rozšířený plot okolo fary. Na příští pastorační radě je potřeba doladit plánování farní akce 30. 4., která by měla být místo klasického pálení čarodějnic (průběh, místo konání, přespání dětí?)

• Velikonoce
  • 4. velikonoční petangue u Pospíšilů – začátek ve 14 hod.

• V neděli 5. - mše se zaměřením na děti – ke stolu Páně poprvé přístoupí 3 – 4 děti.

• Nástěnka před kostelem – otázka, kam se umístí nová nástěnka před kostelem, na nové vstupní dveře nelze nic vylepovat, proto se musí najít vhodnější místo → na místo, kde stál textilní kontejner?

• Je potřeba mezi farníky připomenout, že v případě nemoci nebo špatné pohyblivosti je možnost návštěvy kněze/akolyty doma a podání eucharistie.

• Vymyslet nějaké setkání (jednorázově/pravidelně) pro seniory?

• Termín příští PRF stanoven na úterý dubna 2019 v 19:30.