Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Informace o průběhu PR ze 4. října 2022

Informace o průběhu PR ze 4. října 2022Datum konání:
4.10.2022

Zápis z pastorační rady 4. října 2022

 Přítomni: P. Pospíšilová,  B. Magliová, L. Přechová, P. Albrecht, V. Müller, R. Pelda, V. Kružliak

Omluveni: M. Špatenková,

 • Informace z: „Kněžského dne“
 • Dětské mše – budou každou druhou neděli, tak jak to bylo doposud s dětskou kapelou. Začne se od listopadu. Kapela aktuálně řeší termínovou kolizi vzhledem k dalším aktivitám členů souboru. (Taneční – možná to bude lepší od nového roku, až jim skončí.)
 • Písně na projektoru vyhovují a možnost otevřít soubor s písněmi přes QR kód také vyhovuje. Je potřeba koupit nový projektor.
 • Farní výlet – 15.10. 2022 – je zájem. Z NR 6 lidí. Vybírají se zálohy na cestovné.
 • Katecheze dětí – začíná v pátek. Není jisté, kolik bude dětí ve skupině s nejmenšími účastníky. První stupeň – povedou opět Pospíšilovi – odhad cca 5 dětí. Druhý stupeň povede M. Maglia – odhad 10 dětí, Středoškoláci – povede V. Müller odhad 10 dětí. Průběh stejný jako v minulých letech, od 16. hodin tělocvična, od 17. hodin výuka. Jen skupina středoškoláků dočasně od 15,30 do 16,30 kvůli tanečním, kterých se účastní velká část mladých.
 • Katecheze dospělých – budou 1x za 14 dní, v pondělí, každý sudý týden od 18 hodin. Začneme 17.10. 2022 (40. týden) Téma: Hebrejština, povede Petra Pospíšilová. Následující katecheze bude 31.10. 2022. Vždy bude dopředu oznámeno.
 • Volby do PRF. Volba pěti kandidátů, celkem v PRF bude 7 lidí + pan farář. Následující dvě neděle bude možnost navrhnout kandidáty. Kandidáti budou následně kontaktování a bude s nimi konzultována jejich kandidatura a souhlas s ní. Následně budou před volbou představeni. Volby proběhnou v neděli 13.11.2022.
 • Byla zvolena volební komise: V. Kružliak, L. Přechová, R. Pelda + P. Albrecht náhradník.
 • CASD oslaví 100 let trvání sboru.
 • Řešili jsme, co se ve společnosti změnilo po Covidové pandemii a válce na Ukrajině.
 • Rozdělená společnost. Strach – proč a z čeho. Zdražování – potraviny, energie. Nespokojenost, nesnášenlivost.
 • Jak udělat, aby naše farnost byla oázou – klidným místem?

 

 

Termín příští PRF je stanoven na pondělí 17. října 2022 v 19:00.

 

 

Zapsala: Petra Pospíšilová