Úvod > O farnosti > Aktuality > Pomoc pro paní Oksanu a dceru Dariu, bydlící nyní u Kaplanů:

Pomoc pro paní Oksanu a dceru Dariu, bydlící nyní u Kaplanů:

13.3.2022

Milí starorolští farníci,

naše nová spolubydlící – paní Oksana z Ukrajiny se svou dcerou Dariou – mne požádala, abych Vám všem tlumočil její vřelé díky za okamžitou ochotu pomoci a za finanční i věcné dary.

Nyní vyřizujeme základní záležitosti, vízum, zdravotní pojištění, mimořádnou finanční dávku, kterou dostanou od Úřadu práce, zítra začneme řešit základní školu pro dceru (chodí do 9.třídy) a zkusíme najít práci pro Oksanu (je masérka - kosmetička).

Díky okamžité reakci jednoho z farníků (jméno bohužel nevím) jsme již sehnali pračku, kterou jsem zmiňoval, pán ji přiveze v pátek až k nám. Vřelé díky!

Ubytování máme celkem zařízené, ženy bydlí v mansardním bytečku 1+KK, který dal k dispozici náš nejstarší syn Daniel,  žijící s rodinou již několik let v Praze. Byt je s minikoupelničkou, vytápění je z našeho bytu.

Ložní prádlo,  nádobí, hygienické potřeby a základní nákup potravin jsem stihli již vybavit.

Nyní sháníme omezené množství oblečení a obuvi:

Oksana – 47 let, velikost L až XL, číslo bot 39/40.

Dcera Daria – 15 let, vyšší, štíhlé postavy, ale POZOR: ráda nosí velké, volné, široké oblečení, spíše pánského typu (volné košile, trika, svetry a podobně)

Pro ni akutně potřebujeme zimní a jarní obuv – má jen jedny sportovní botky,

V naší rodině mají všichni větší číslo (má velikost 37)

Oksana ještě jednou moc děkuji za dosavadní i budoucí pomoc, budeme Vás průběžně informovat!!        Bohu  díky!!

Jirka a Eva KAPLANOVI

Mobil:   Jirka    724-091009                 email: jirikaplan@volny.cz