Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Synoda 2023 - Souhrnná zpráva

Synoda 2023 - Souhrnná zpráva 

 


Obsah Závěrečné zprávy:

ČÁST I - TVÁŘ SYNODÁLNÍ CÍRKVE

 1. Synodalita: zkušenost a porozumění
  2. Shromážděni a posláni Trojicí
  3. Vstup do společenství víry: křesťanská iniciace
  4. Chudí, protagonisté cesty církve
  5. Církev ze "všech kmenů, jazyků, lidí a národů".
  6. Tradice východních církví a latinské církve
  7. Na cestě k jednotě křesťanů

ČÁST II. - VŠICHNI UČEDNÍCI, VŠICHNI MISIONÁŘI

 1. Církev je misie
  9. Ženy v životě a poslání církve
  10. Zasvěcený život a laická společenství: charismatické znamení
  11. Diakoni a kněží v synodální církvi
  12. Biskup v církevním společenství
  13. Římský biskup ve sboru biskupů

ČÁST III - TKANÍ VAZEB, BUDOVÁNÍ SPOLEČENSTVÍ

 1. Synodální přístup k formaci
  15. Církevní rozlišování a otevřené otázky
  16. Za církev, která naslouchá a doprovází
  17. Misionáři v digitálním prostředí
  18. Spolupracující uskupení
  19. Církevní uskupení ve společenství celé církve
  20. Synoda biskupů a církevní shromáždění                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Celý text zprávy si můžete přečíst zde .

Zdroje:

 https://zpravy.proglas.cz/udalosti/synoda-2023-souhrnna-zprava/ .

https://www.vaticannews.va/cs/vatikan/news/2023-10/male-svetlo-synody-v-temne-hodine-sveta.html