Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > "Zamyšlení" Magdy J. - Pomni, abys den sváteční světil

"Zamyšlení" Magdy J. - Pomni, abys den sváteční světilDatum konání:
1.1.2023

Pomni, abys den sváteční světil

Minutová rozhlasová hra

Neděle 1. 1. 2023, 9.20 hodin

Sektor A, lavice 5, žena: Snad bude tentokrát měkčí než posledně. Dobře, že jsem si vzpomněla i na červený, když má přijít tchyně. Jó pečená kachna na Nový rok, ta musí být.

Sektor B, lavice 4, žena: A ode dneška hezky dietka, hubneme do plavek aneb jak na Nový rok… Prostě ty vánoční kila musí dolů. To dám.

Sektor C, lavice 3, žena: Příšerně mě zas bolí kolena, ani ta Mentolka od Ježíška nezabírá. Dneska neklekám, prostě ne. A do košíčku jen dvacku, když ten plyn tak vyletěl.

Sektor D, lavice 1, žena: Na eMiminu založili novou skupinu Porod 05/23, rozhodně se přihlásím, minule mi ženský poradily s epidurálem. A taky bych mu to měla konečně říct, dyk se pořád diví, proč trávím každý ráno s hlavou v míse.

Všichni: Bože, buď milostiv a žehnej nám.

Sektor A, lavice 5, muž: Hlavu mám po včerejšku jak střep a ta ženská vedle zas ječí jak koza. Aspoň jednou v roce by si mohla dát pohov.

Sektor B, lavice 4, muž: Proč zrovna já? Ode dneška prý jen saláty a fitko. Obojí těžce stravitelné. Holt biomanželka. Snad se večer utrhnu aspoň na jedno s Pepou.

Sektor C, lavice 3, žena: Zas jsem zapomněla určit službu na dary, zkusím šťouchnout do Jarči, třeba by šla se mnou.

Sektor D, lavice 1, chlapec: Vím, že nastřelená nebyla, ale já to řvát musel! Teď už to klukům říkat nebudu, ještě by mě zmydlili.

Všichni: Bože, buď milostiv a žehnej nám.

Sektor alfa/omega, chlapec: Otčenáš mi minule nešel a mamka si všimla. Když se ho konečně našprtám, dopřeje mi prý Hospodin pokoj. Můj vlastní? Bez ségry?

Sektor alfa/omega, muž: Silvestra jsem strávil u počítače a stejně mě tu nikdo neposlouchá. Jedna půlka lidí očividně spí a druhá je myšlenkama kdo ví kde.

Sektor alfa/omega, dívka: Kdo dnes zvoní první, co to ten Vojta říkal? Zkusím na něj mrknout, aby mi ukázal.

Sektor alfa/omega, chlapec: To byl zas včera rachot a jak se Líza bála a řádila, ani prášky na spaní jí nepomohly. Chudinka pes. Ale ohňostroj byl jinak supr. Akorát to vstávání dneska :-(

Všichni: Bože, buď milostiv a žehnej nám.

Sektor B jako B/betlém, takže víc k oknům, muž: Bože, takovou štreku jsme ušli a ty nervy, když to na Mařenku přišlo. Je statečná, vůbec si nestěžuje a mohla by. Takhle jsem si to opravdu nepředstavoval.

Sektor B jako B/betlém, opět víc k oknům, jiný muž: Takže je to pravda! Mesiáš a leží tu ve žlabu pro dobytek jako ten největší chudák. Jak tomuhle mám rozumět? Aspoň že je o něj dobře postaráno.

Sektor B jako B/betlém, takže víc k oknům, žena: Dobře, že jsem si na cestu zabalila ta čistá plátna. Doma by to bylo pohodlnější, ale hlavně, že je miminko zdravé a klidně spí. Teď si odpočinu i já. Že prý tohle je pravý čas spásy. Snad ano.

Sektor B jako B/betlém, takže pořád víc u oken a trochu nahoru, anděl Páně: Bůh uskutečňuje své záměry navzdory překážkám.  

Všichni: Bože, buď milostiv a žehnej nám.