Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Akce na listopad 2021 - Loutky z ateliéru Václava Lokvence a divadla Antonína Neumayera

Akce na listopad 2021 - Loutky z ateliéru Václava Lokvence a divadla Antonína Neumayera 

Loutky z ateliéru Václava Lokvence a divadla Antonína Neumayera

Muzeum Karlovy Vary

od 16.09.2021 do 28.11.2021

 

akce na listopad 1.pngAutorská výstava představuje veřejnosti autorské loutky Loutkového divadla Antonína Neumayera i loutky sochaře Václava Lokvence, které byly výsledkem jejich spolupráce. Expozice rovněž zpracovává vývoj Loutkového divadla Antonína Neumayera od jeho založení v 60. letech 20. století coby průkopnického černého divadla a pantomimy a jeho téměř padesátiletou dráhu loutkového divadla pro děti.

Výstava návštěvníky seznamuje s kulturním děním v Karlových Varech let šedesátých, s výraznou osobností mima a herce Antonína Neumayera a hlavně vzdává hold neúnavné práci pro děti čtyř loutkohereček Cilky, Mařenky, Laděnky a Lidunky. S dílem tohoto souboru se v dětství téměř jistě setkal každý, kdo v Karlových Varech a okolí vyrůstal a mnohým možná na výstavě vyvstanou zapomenuté akce na listopad 2.pngvzpomínky z dětských let. I když loutky mají svoji uměleckou hodnotu, radost by měla přinášet především dětem, pro které jsou připraveny pracovní listy.

K výstavě se váže i výstava v muzejní kavárně, kde je možné zhlédnout linoryty ze světa fantasie, jejichž autorkou je česko-německá umělkyně Adéla Knajzl, vnučka Václava Lokvence.

Součástí výstavy je doprovodný program, který nabídne workshopy, promítání unikátních filmů a představení loutkového divadla. Kurátorkou výstavy je Pavla Perglová.

 

 

Zdroj textu: http://kvmuz.cz/vystava/886-loutky-z-atelieru-vaclava-lokvence-a-divadla-antonina-neumayera  

Zdroj obrázku: http://kvmuz.cz/public/data/event/preview-4818-loutky-2.jpg,   http://kvmuz.cz/public/data/event/preview-4819-loutky-3.jpg