Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Akce na prázdniny 2019 - Kateřina Štenclová a Kristýna Šormová / Otisky vnitřních map

Akce na prázdniny 2019 - Kateřina Štenclová a Kristýna Šormová / Otisky vnitřních map 

Kateřina Štenclová a Kristýna Šormová / Otisky vnitřních map


od 20. 06. 2019 do 6. 10. 2019
Letohrádek Ostrov

 

Dvojvýstava českých malířek dvou generací představí dva různé přístupy k abstraktní malbě.

Kateřina Štenclová.pngKateřina Štenclová (1959) vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze, prošla ateliéry Františka Jiroudka a Jiřího Karmazína. Štenclová se ve svém díle systematicky zabývá abstraktní malbou, přičemž hlavními výrazovými prostředky jsou jí barva a vztahy mezi jednotlivými barevnými plochami. Maluje na plátno, ale také vytváří působivé instalace z maleb na průhlednou fólii. Tyto obrazy jsou de facto malířským ready-madem, vzniklým během zakrývání podlahy průhlednou fólií. V těchto obrazech se projevuje gestičnost a exprese, která je typická pro její ranější dílo, avšak do hry vstupuje také světlo a působení v rámci instalace v prostoru.

 

 

 

 

Kristýna Šormová.pngPro mladou malířku Kristýnu Šormovou (1985) je též typická práce s barvou a hledání jejích výrazových prostředků. Kromě abstraktní gestické malby, která je mnohdy vizuální básní přírody, se Šormová věnuje také pracím na papíře, kde čerpá svou inspiraci v japonské kultuře.

Zdroj textu: http://www.letohradekostrov.cz/vystavy/katerina-stenclova-a-kristyna-sormova-otisky-vnitrnich-map

Zdroj obrázků:

http://www.letohradekostrov.cz/data/2019/vystavy/ks/Strukturalni%20Strukturalni%20detail,akryl%20naplatne,%202017,%20120x130cm%20men%C5%A1%C3%AD%20web.jpg  + http://www.letohradekostrov.cz/data/2019/vystavy/ks/5men%C5%A1%C3%AD.jpg