Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Doporučený koordinační postup v pomoci lidem, kteří utíkají z válečné Ukrajiny:

Doporučený koordinační postup v pomoci lidem, kteří utíkají z válečné Ukrajiny:Datum konání:
28.2.2022

Dne 28. 2. 2022 se na plzeňském biskupství konala koordinační porada  otce biskupa Tomáše a ředitele Diecézní charity Plzeň pana Jiřího Lodra. Byl dohodnut následující doporučený koordinační postup v pomoci lidem, kteří utíkají z válečné Ukrajiny:

  1. Nabídky ubytování: využívejte webovou adresu www.pomahejukrajine.cz, což je centrální portál neziskových organizací v ČR, kde v sekci ubytování vyplňte příslušné požadavky.                                                                                                                                                                                                             
  2. Nabídky konkrétní materiální pomoci: využívejte mailovou adresu: krize@dchp.charita.cz, kde napište konkrétní nabídku pomoci. Pracovníci Diecézní charity se s Vámi domluví na dalším postupu. 

Generální vikář také děkuje za pomoc v modlitbě, finanční dary i konkrétní pomoc.