Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Neděle Všech Svatých, zamyšlení Magdy M. - Za 5 minut Svatost

Neděle Všech Svatých, zamyšlení Magdy M. - Za 5 minut SvatostDatum konání:
1.11.2020

Za 5 minut Svatost

Vážení cestující, již za několik málo minut přistane naše vesmírná loď Naděje ve své první stanici Svatost. Dříve než se s vámi jménem celé posádky rozloučím, rád bych vydal několik organizačních pokynů týkajících se bezpečného výstupu z lodi. Netřeba se u východu nijak tlačit, v Božím království, kam všichni směřujeme, je místa dost.

Jako první vystupují cestující ze sektoru Omega. Ano, to jsou ti tiší a skromní, kteří sedí úplně vzadu. Omlouváme se jim, že na ně nezbylo místo u okénka. A až zlepšíme palubní servis, dostanou se jistě teplé nápoje i k nim. Uvolněte jim prosím uličku. Následují cestující ze sektoru Shalom, vidím mnoho dobrovolníků, zdravotníků, pracovníků v sociálních službách, sem tam nějaký právník, ale opět žádný politik mezi nimi, tak snad příště. A za ně se zařadí cestující z levého sektoru Sacré-Coeur. Maminky, hlídejte si prosím své rozdováděné děti, aby se k východu necpaly a nepředbíhaly ostatní. Takhle je to vždycky. Cestujícím ze sektoru Caritas děkujeme, že se během dlouhé cesty rozdělili s ostatními o své svačiny, a právě teď přichází řada i na ně. A už jen malou chvíli si počkají ti spravedliví ze sektoru Magister, opět do jednoho místečka samí učitelé a vychovatelé. Já vím, že zrovna vám nemusím pravidla bezpečného chování v provozu připomínat. Máte na ně přece každý rok podrobné školení. A jako poslední vystupují cestující v zářivě bílých oblecích ze sektoru Crux. Ano, vaše cesta byla dlouhá a únavná, ale teď už není třeba se trápit. Radujte se a jásejte, neboť v Božím království máte velkou odměnu. … Všichni jmenovaní již vystoupili a dveře vesmírné lodi se zavírají. Ne, nemusíte panikařit vy, co jste ještě zůstali sedět, náš let přece pokračuje dál. Čeká nás ještě jedna poslední stanice. Ano a tam si vystoupíte i vy, cestující ze sektoru Error. Vím, že jste chtěli původně obsadit jiná místa, ale jaksi to opět nevyšlo. Důležité však je, že jste i tak v Naději zůstali a přes všechny své nedostatky a omyly doputovali až na konečnou stanici. A k té naše vesmírná loď dorazila právě teď. Loučím se tedy i s vámi, moji milí, a vystupte si ve stanici Sedmé nebe.

Zas někdy na shledanou se těší váš kapitán apoštol Jan.