Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Připravuje se vznik křesťanské online filmotéky Filmana.

Připravuje se vznik křesťanské online filmotéky Filmana.



Filmana_prvni_foto.pngFilmana bude online streamovací platforma pro věřící a duchovně založené diváky. Na jednom místě najdou velký výběr kvalitních filmů, seriálů a dokumentů, které mohou rozvíjet jejich spiritualitu. Základním pilířem projektu je vybudování filmotéky.  Na Filmaně budou současné filmy i prověřená klasika. Vše samozřejmě v češtině a v dobré kvalitě.   Druhým pilířem bude tvorba vlastních filmů a seriálů s duchovními tématy. Kvalitní a ucelenější produkce tohoto typu v Česku téměř nevzniká. A když už se něco podaří, nedostane se k širšímu publiku.   Projekty jako Filmana už úspěšně fungují v zahraničí, jak v Evropě, tak v USA. U nás ale nic podobného neexistuje a přitom je to velmi potřebné. 

KDO ZA FILMANOU STOJÍ?
Jedná se o projekt věřících filmařů z produkční společnosti Bumerang Film. Tato společnost se přes 8 let se věnuje tvorbě reklam, seriálů a dokumentů. Má za sebou už několik filmů a sérií s duchovním přesahem (Psi páně, Církev za oponou, Talkshow OMG) a má ambice bychom tento směr produkce dál rozvíjet.

Celý projekt zastřešuje Nadační fond Filmana a je tvořen jako neziskový a ekumenický.

Více informací lze nalézt na https://filmana.cz/ .

 

Převzato z www.farnostcheb.czhttps://donace.cz/projekty/filmana-vznik-krestanske-online-filmoteky/ .