Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Střípky ze Synody 3, Michael Martinek

Střípky ze Synody 3, Michael MartinekDatum konání:
7.2.2023
Podvečerní diskuse v plénu byla zajímavější než ta ranní, protože se nečetly předem připravené texty, ale účastníci reagovali spontánně na to, co poslouchali a prožívali. Připomněli třeba největší výzvy, kterým v současné době čelí Evropa (válka na Ukrajině a z ní plynoucí problémy) a církev (mocenské a sexuální zneužívání a z něj plynoucí problémy).
Nakonec asi nejzajímavější bylo neformální on-line setkání českých účastníků, ke kterému jsme se sešli v 9 hodin večer. Řešili jsme technické problémy i obsahové otázky, a hlavně jsme se konečně všichni viděli – ukázali se prezenční organizátoři (Josef Mikulášek, Hanka Pohořalá a Prokop Brož) a nakonec i ti, kteří přes den nebyli vidět (Lubomír Mlčoch, Marcela Řezníčková, Petr Šikula a Jindřich Fencl). Jediný registrovaný účastník, který se zatím neukázal, je královéhradecký biskup Jan Vokál. Aby se nám líp komunikovalo, tak jsme založili taky skupinu na whatsappu (tak dlouho před ním utíkám, až mě dohnal…).
Čekal bych asi od synody svižnější postup, ale něco se určitě děje. Tak se těším na pokračování!
A ještě odkaz na moje stránky, kde najdete shrnutí celého dne a taky hlavní myšlenky z úvahy Tomáše Halíka: https://www.michael-martinek-sdb.cz/.../evropska.../
Střípky ze Synody 3 obr.png