Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Střípky ze synody 9

Střípky ze synody 9Datum konání:
9.2.2023
A máme to za sebou. Po včerejším hektickém večeru se dnes ráno četl návrh závěrečného dokumentu. Redaktoři se v něm pokusili věrně reprodukovat všechny názory, často protichůdné, které na synodě zazněly. Pak proběhla hodinová diskuse s připomínkami k některým pasážím. Ty budou ještě zapracovány a výsledný dokument bychom všichni měli dostat k dalšímu připomínkování.
Asi nejvíc si v této chvíli uvědomujeme, do jak náročného a dlouhého procesu jsme se pustili. Symbolicky do vyjádřil v závěrečné rozpravě německý biskup Bätzing: "Tohle ještě nejsou letnice! To je spíš zážitek poslední večeře..."
Pro zájemce doporučuji další zdroje k tématu, zejména od jiného člena naší onlajnové skupiny, plzeňského generálního vikáře Petra Hrušky: