Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > vyjádření biskupa Tomáše Holuba k situaci P. Patrika Kovaľa

vyjádření biskupa Tomáše Holuba k situaci P. Patrika KovaľaDatum konání:
25.9.2023
Níže nabízíme vyjádření plzeňského biskupa Tomáše Holuba k situaci ve farnosti Ostrov.

Po zvážení všech mně známých skutečností a po konzultaci s kněžskou radou plzeňské diecéze nevidím jako možné nabídnout P. Patriku Kovaľovi S.J. inkardinaci do kněžského společenství plzeňské diecéze. Důvodem je skutečnost, že nejsem ve svém svědomí schopen se jako ordinář této diecéze zavázat k celoživotní podpoře jeho kněžského působení.

Proto jsem dne 19. září oznámil P. Patriku Kovaľovi S.J., že jeho kněžské působení v ostrovské farnosti skončí ke dni 30. září 2023. O tomto rozhodnutí jsem zároveň písemně vyrozuměl řeholní představené P. Patrika Kovaľa S.J. a osobně je tentýž den sdělil pastorační radě Řk farnosti Ostrov. Skrze generálního vikáře pak bylo rozhodnutí komunikováno při nedělních bohoslužbách v Ostrově a Jáchymově v neděli 24. září 2023.

V Plzni 25. září 2023

                                                                                                                                                                                       Tomáš Holub
                                                                                                                                                                                       biskup plzeňský 

 

Převzato z www.bip.cz .