Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > vyjádření biskupa k situaci R.D. Krzysztofa Dędeka

vyjádření biskupa k situaci R.D. Krzysztofa DędekaDatum konání:
25.9.2023
Níže nabízíme vyjádření plzeňského biskupa Tomáše Holuba k situaci v ostrovském vikariátu a farnosti Ostrov.

Dne 16. 9. 2023 jsem z rukou R.D. Krzysztofa Dędeka přijal jeho rezignaci na úřad faráře Řk farnosti Ostrov a okrskového vikáře karlovarského vikariátu. Toto jeho osobní rozhodnutí považuji za odpovídající výraz uznání jeho osobní odpovědnosti za vážné selhání, kdy v osobním rozhovoru nepravdivě prezentoval svoji zahraniční dovolenou ve společnosti své známé jako cestu na kněžské exercicie. Po konzultaci v kněžské radě plzeňské diecéze proto R.D. Krzysztofa Dędeka k 30. září 2023 odvolávám z funkce faráře Řk farnosti Ostrov a okrskového vikáře karlovarského vikariátu. Toto rozhodnutí jsem 19. září 2023 sdělil pastorační radě Řk farnosti Ostrov a ohlásil při nedělních bohoslužbách v ostrovské farnosti.

Dokud nebude stanoveno jinak, k 1. 10. 2023 ustanovuji R.D. Krzysztofa Dędeka výpomocným duchovním v Řk farnosti Ostrov a generálního vikáře Petra Hrušku administrátorem excurrendo Řk farnosti Ostrov. V nejbližších měsících budeme v intenzivní konzultaci s kněžskou radou plzeňské diecéze a s pastorační radou ostrovské farnosti hledat takové další kroky, které budou odpovídat jak pastorační situaci ve farnosti a osobní situaci R.D. Krzysztofa Dędeka, tak také omezeným personálním kapacitám diecéze.

V Plzni 25. září 2023

                                                                                                                                                       Tomáš Holub
                                                                                                                                                       biskup plzeňský 

 

Převzato z www.bip.cz  .