Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Akce na září 2021 - Malíři světového jména Jiří Georges Kars a Otakar Kubín - Coubine

Akce na září 2021 - Malíři světového jména Jiří Georges Kars a Otakar Kubín - CoubineDatum konání:
16.9.2021
Datum ukončení:
14.11.2021

Malíři světového jména  Jiří Georges Kars a Otakar Kubín - Coubine
od 16. 9. 2021 do 14. 11. 2021

Galerie umění Karlovy Vary, Goethova stezka 6

akce na září 2021 obr. 1.pngVýstava představuje v poutavé konfrontaci reprezentativní výběr tvorby dvou generačních vrstevníků, kosmopolitních představitelů meziválečné moderny, patřících k tzv. Pařížské škole (École de Paris): Jiřího (Georgese) Karse a Otakara (Othona) Kubína–Coubine. Oba patří k nemnoha umělcům z českého prostředí, jejichž jméno má světový zvuk. V dobách největší slávy, ve dvacátých a třicátých letech, vystavovali v proslulých galeriích, například u Berthe Weillové (galeristiky, která mimo jiné uvedla na trh s uměním Pabla Picassa a Henri Matisse, stejně jako uspořádala jedinou výstavu Amedea Modiglianiho za jeho života) a jejich díla se dostala do významných sbírek po celém světě. Jejich životní a tvůrčí východiska byla však poněkud odlišná. Výstavní projekt zajímavou komparací představí podobnosti i rozdílnosti obou zmíněných význačných osobností meziválečného umění v bohatém výběru z deseti galerijních i soukromých sbírekakce na září 2021 obr. 2.png. Výstavu finančně podpořilo Ministerstvo kultury ČR a doprovází ji katalog, který připravila autorka výstavního projektu PhDr. Rea Michalová.

 

Text: http://www.galeriekvary.cz/vystavy/maliri-svetoveho-jmena-jiri-georges-kars-a-otakar-kubin-coubine

Obrázky: http://www.galeriekvary.cz/data/vystavy_2021/kars_kubin/Ji%C5%99%C3%AD_(Georges)_Kars__Na_dvo%C5%99e_citadely_v_Anse.jpg

http://www.galeriekvary.cz/data/vystavy_2021/kars_kubin/Kub%C3%ADn_Kvetouc%C3%AD%20levandule.jpg