Římskokatolická farnost
Stará Role
"Pojďte ke mně všichni..."
(Mt 11,28)
Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Aktuality > Salesiánská asociace Dona Boska spouští nový ročník přípravy misijních dobrovolníků.

Salesiánská asociace Dona Boska spouští nový ročník přípravy misijních dobrovolníků.



Adopce nablízko.pngSalesiánská asociace Dona Boska (SADBA) zve každého, kdo cítí sympatie, povolání nebo jej láká misijní služba ve světě nebo i doma, k zapojeni do projektu "Adopce nablizko".

 Misijním dobrovolníkem se může stát každá dospělá osoba, jejíž zdravotní stav umožňuje. Na misie je také možné vyjet jako manželský pár. Dobrovolníci dávají rok svého života ke službě druhým. Po důkladné přípravě jsou vysílání na roční dobrovolnou službu do salesiánských středisek po celém světě.

 Pomáhají s dětmi a mládeží například ve školách, v sirotčincích či internátech. Mohou ale také pracovat manuálně, zapojit se do výuky technických předmětů, IT podpory, zdravotnictví či administrativy.

 Naše dobrovolníky vysíláme na rok, případně na letní měsíce.

V říjnu začíná nový ročník přípravného kurzu Adopce nablízko. Na webu www.adopcenablizko.cz najdete přihlášky a všechny potřebné informace.

 

 

obrázek převzat z www.adopcenablizko.cz